Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Açık Deniz Sondaj Teknolojisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümü nedir, Açık Deniz Sondaj Teknolojisi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 514 Güncelleme: 7 ay önce 7 ay önce

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümü nedir?

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümü, petrol ve gaz endüstrisi gibi sektörlerde kullanılan açık deniz sondaj platformları, sondaj ekipmanları, sondaj prosedürleri, sondaj verilerinin analizi ve yorumlanması gibi konuları kapsayan bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, denizcilik, petrol mühendisliği, mekanik mühendisliği ve diğer ilgili disiplinlerde bir dizi temel mühendislik dersleri alırlar.

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi mezunu ne iş yapar?

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi mezunları, petrol ve gaz endüstrisinde çeşitli kariyer fırsatlarına sahip olabilirler. Özellikle, petrol şirketleri, sondaj ekipmanı üreticileri, denizcilik şirketleri, araştırma ve danışmanlık firmaları gibi çeşitli sektörlerde iş imkanları mevcuttur. Ayrıca, deniz ve sondaj teknolojisi alanında hizmet veren kurum ve kuruluşlarda, deniz platformlarında sondaj veya üretim süreçlerinde çalışma fırsatı da mevcuttur.

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümü dersleri nelerdir?

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Petrol ve Doğal Gaz Endüstrisinde Matematik
  • Denizcilik Yönetimi ve Sondaj Operasyonları
  • Açık Deniz Sondajı İçin Yapısal Mühendislik
  • Çevre ve Sürdürülebilirlik
  • Derin Deniz Operasyonları
  • Yüksek Basınçlı Hava ve Nitrojen İşlemleri
  • Açık Deniz Sondajında Hidrolik Sistemler
  • Petrol Mühendisliği Temelleri
  • Açık Deniz Sondajında Elektrik Mühendisliği
  • Uçak, Helikopter ve İnsansız Hava Araçları (İHA'lar) Kullanımı

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Açık Deniz Sondaj Teknolojisi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş