Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sigortacılık Ve Sosyal Güvenlik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sigortacılık Ve Sosyal Güvenlik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü nedir, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 965 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü nedir?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü, sigortacılık ve sosyal güvenlik sistemleriyle ilgili teorik ve pratik eğitimler veren bir lisans programıdır. Bu bölümde öğrencilere sosyal güvenlik sistemi, sigorta kavramı, sigorta işlemleri, sigortacılıkta etik konular ve sigortacılıkta hukuk gibi konular anlatılmaktadır.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik mezunu ne iş yapar?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümünden mezun olanlar, sigortacılık sektöründe, sosyal güvenlik kuruluşlarında, özel sigorta şirketlerinde, hükümet kurumlarında, bankalarda ve finans kuruluşlarında çalışabilirler. Sigorta, emeklilik, sağlık ve diğer sosyal güvenlik konularında uzmanlaşmış kişiler olarak çeşitli görevlerde yer alabilirler. Ayrıca, sigortacılık ve sosyal güvenlik alanında danışmanlık hizmeti de verebilirler.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü dersleri nelerdir?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Sosyal Sigortalar Sistemi
  • Sosyal Güvenlik Hukuku
  • Sosyal Güvenlik Sistemi İşleyişi
  • Sosyal Güvenlik Mevzuatı
  • Emeklilik Planları
  • Sigortacılıkta Hukuk
  • Yönetim Bilimine Giriş
  • Sigorta Hukuku
  • İş Sağlığı ve Güvenliği
  • İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş