Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sanat Ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sanat Ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümü nedir, Sanat ve Sosyal Bilimler Programları iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 640 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümü nedir?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları Bölümü, sanat ve kültür alanında çalışmak isteyen öğrencilere yönelik bir lisans programıdır. Bu program, öğrencilere sosyal bilimler, güzel sanatlar, tiyatro, müzik, edebiyat ve diğer sanat dalları hakkında geniş bir perspektif kazandırmayı amaçlar. Öğrenciler, sanat ve kültür alanlarındaki konular hakkında bilgi sahibi olmakla kalmayacak, aynı zamanda sanatın ve kültürün toplumda nasıl bir etkisi olduğu hakkında da fikir sahibi olacaklardır.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları mezunu ne iş yapar?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları mezunları, müzeler, kültür merkezleri, sanat kurumları, üniversiteler, medya ve yayıncılık gibi alanlarda çalışabilirler. Ayrıca kültür ve sanat projelerinde, turizm sektöründe, turizm ajanslarında, festival organizasyonlarında, reklam ajanslarında ve diğer birçok alanda da iş imkanları mevcuttur. Sanat ve Sosyal Bilimler Programları mezunları, sanatın, kültürün ve toplumun birleştirici gücüne odaklanan, yaratıcı ve heyecan verici kariyerler için hazırlanırlar.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümü dersleri nelerdir?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Felsefe Tarihi
  • Sosyoloji
  • Tarih
  • Sanat Tarihi
  • Psikoloji
  • İletişim
  • Ekonomi
  • Kültür Sosyolojisi
  • Antropoloji
  • Sanat ve Edebiyat

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sanat ve Sosyal Bilimler Programları bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş