Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü nedir, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 633 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü nedir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği, tavuk, hindi, ördek, kaz, bıldırcın gibi kanatlı hayvanların üretimi, beslenmesi, bakımı, sağlık kontrolleri, hastalıkları, barınak ve çevre yönetimi gibi konuları ele alan bir tarım mühendisliği dalıdır.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunu ne iş yapar?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü mezunları, öncelikle kanatlı hayvan yetiştiriciliği sektöründe iş imkanları bulabilirler. Bu sektörde, üretim tesislerinde yönetici, üretim, bakım, beslenme ve sağlık uzmanı, veteriner hekim, pazarlama ve satış uzmanı gibi birçok pozisyonda çalışabilirler.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü dersleri nelerdir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Tavukçuluk
  • Hindi Yetiştiriciliği
  • Ördek Yetiştiriciliği
  • Guinea Tavuğu Yetiştiriciliği
  • Bıldırcın Yetiştiriciliği
  • Yumurta Kalitesi ve Üretimi
  • Kanatlı Yemleri ve Besleme
  • Hastalıkların Tanısı ve Kontrolü
  • Kanatlı Islahı
  • Kanatlı Sektöründe Pazarlama ve İşletme Yönetimi

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü SAY ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sayısal bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sayısal puanı ile alan bölümler

Sizler için SAY ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sayısal mesleklerini veya sayısal bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş