Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Podoloji Bölümü Nedir? Podoloji İş Olanakları Nelerdir?

Podoloji Bölümü Nedir? Podoloji İş Olanakları Nelerdir?

Podoloji bölümü nedir, Podoloji iş olanakları nelerdir, Podoloji mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 729 0 9 ay önce 9 ay önce

Podoloji bölümü nedir?

Podoloji, ayak ve ayak bileği rahatsızlıklarının tanısını, tedavisini ve korunmasını kapsayan tıbbi bir disiplindir. Podologlar, ayak sağlığı ve konforunu artırmak için hastalıkların teşhisini koyabilir, tedavi edebilir ve önleyici tedbirler alabilirler. Podoloji, ayak anatomisi, fizyolojisi, patolojisi, ayakkabı seçimi ve pedikür teknikleri gibi konuları içerir.

Podoloji mezunu ne iş yapar?

Podologlar, ayak rahatsızlıkları konusunda özel kliniklerde çalışabilirler. Burada, müşterilerin ayak rahatsızlıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için çeşitli teknikler kullanabilirler. Podologlar, hastanelerde ortopedi, diabetoloji, dermatoloji ve diğer ilgili bölümlerde çalışabilirler. Burada, ayak rahatsızlıklarının teşhisi, tedavisi ve önlenmesi konularında hastalara yardımcı olurlar. Podologlar, ayakkabı mağazalarında ayak sağlığına yönelik ürünlerin satışında ve müşterilere danışmanlık hizmeti vermede çalışabilirler.

Podoloji bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Podoloji bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Podoloji taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Podoloji bölümü dersleri nelerdir?

Podoloji bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Podoloji bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Anatomi ve Fizyoloji
  • Podolojik Muayene
  • Biyoistatistik ve Epidemiyoloji
  • Podolojik Ortez ve Protez Uygulamaları
  • Podolojide Temel Yaklaşımlar
  • Podoloji Rehabilitasyonu
  • Podoloji Biyomekaniği
  • Ayakta Gelişimsel Bozukluklar
  • Podoloji Farmakolojisi
  • Podoloji Pratikleri

Podoloji bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Podoloji bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.