Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Öğrenciyken Para Kazanın: Sosyal Medya Yöneticiliği Nedir?

Öğrenciyken Para Kazanın: Sosyal Medya Yöneticiliği Nedir?

Öğrenciyken para kazanmak herkesin hayalidir. Öğrenciler sosyal medya yöneticiliği sayesinde sosyal medya hesaplarının yönetimini yaparak para kazanabilirler.

Eğitim 948 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Sosyal medya ile ilgili hazırlanan yayınlanacak olan içeriklerin ve görsellerin planlamasını ve organizasyonunu yapan kişilere sosyal medya içerik yöneticisi denir.

Sosyal Medya Yöneticiliği Nedir?

Sosyal medya hesaplarının içeriklerini ve görsellerini hazırlayan kişiler sosyal medya yöneticiliği yapmaktadır. Bu içeriklerin ne zaman paylaşılacağının organizasyonunu yaparak sosyal medyanın doğru bir şekilde kullanılmasını sağlarlar. Sosyal medya uzmanı olarak temel işler bunlardır.

Sosyal Medya Yöneticiliği Mezunu Ne İş Yapar?

Bağımsız bir şekilde ya da bir kuruma bağlı olarak çalışabileceklerdir. Sosyal medya yöneticisi yapmış oldukları işleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Sosyal Medya Yöneticisi Nasıl Olunur?

Sosyal medya denetçisi olarak çalışabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans ya da ön lisans eğitimi alarak eğitimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Sosyal Medya Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Sosyal medya stratejisi oluşturmak için işletmelerin hedef kitlelerini belirlemesi, rakip analizi yapması ve belirli süreçleri tamamlaması gerekmektedir. Bunları tamamlayan şirketler kendi sosyal medya stratejilerini kurgulayabilmektedir.

Sosyal Medya Eğitimi Nedir?

Sosyal medya eğitimi bir hizmet ya da ürünün tanıtılması için sosyal medyanın kullanılması anlamına gelmektedir. Kurumlar ve kişiler için artık gereklilik haline gelen bu eğitim ile sosyal medya hesaplarını çok daha verimli bir şekilde kullanmak mümkün olacaktır. Udemy eğitimleri ile sosyal medya eğitimi alabilir, bilginizi ölçebilirsiniz.

Canva ile İnstagram Postu Tasarlayın

Canva üzerinden çok kolay bir şekilde İnstagram postu hazırlayabilirsiniz. Hazır şablonları kullanarak ya da kendiniz size uygun olacak bir şekilde yeniden tasarım yaparak İnstagramınız için mükemmel bir post tasarımı yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticiliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Sosyal medya yöneticiliği bölümünün dersleri şu şekildedir;

Sosyal Medya Yöneticiliği İş İlanları

Sosyal medya yöneticiliği alanında yetkinliği olan kişiler için internet üzerinde bir çok sitede iş ilanları bulunmaktadır. İş ilanlarını takip etmek için; Kariyer.net, Linkedln sosyal medya platformlarını kullanarak iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticiliği Sertifika Programları

Sosyal medya yöneticiliği alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler için online ya da yüz yüze olacak şekilde sosyal medya yöneticiliği sertifika programları bulunmaktadır. Bu programlara kayıt olarak sosyal medya yöneticiliği sertifikasını alabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticiliği Maaşları

Sosyal medya yöneticiliği yapacak kişilerin merak ettikleri bir konu da bu mesleğin maaşını ne kadar olduğudur. Şu anda ortalama olarak bir sosyal medya yöneticisinin almış olduğu maaş 9.700 TL olmaktadır. Kişilerin yetkinliklerine ve yaptıkları işe göre bu maaşlar artabilmektedir. Bu nedenle bu alanda kendinizi daha fazla geliştirerek maaşınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

İçeriği Paylaş