Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kariyerinizde Fark Yaratın; Sıfırdan İspanyolca Öğrenmek

Kariyerinizde Fark Yaratın; Sıfırdan İspanyolca Öğrenmek

İspanyolca öğrenmek zor mu dediğinizi duyar gibiyiz. İngilizce’den sonra Dünyada en çok konuşulan İspanyolcayı öğrenmek CV’nize artı bir puan ekletecektir.

Eğitim 1979 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

İspanyolca Öğrenmek

İspanyolca sadece günlük konuşmalarda çokça konuşulan bir değil, dünyada iş hayatında da en çok kullanılan ikinci dil konumundadır. Ayrıca ülkemiz ve İspanya’nın ticari ilişkileri çok iyidir. Bu sebeple İspanyolca öğrenmek iş yaşamınızda sizi bir değil birkaç adım daha öne çıkarabilir. Günümüzde şirketler yabancı dillere çok önem veriyor. Bu yüzden İngilizce yanında ikinci bir yabancı dilinizin olması sizin için çok önemli.

İspanyolca Öğrenmek İstiyorsan Hemen Başla

La Casa De Papel izledikten sonra “İspanyolca öğrenmek istiyorum” hazzı size de gelmiyor mu? Bir yabancı dil öğrenme zorluğu ve kolaylığı çok fazla kategoriye göre değişim göstermektedir. Çoğunlukla sizin nasıl öğrenmeye çalıştığınıza, İspanyolca öğrenmek için ne kadar zaman ayırdığınıza ve kullandığınız kaynaklara göre çok fazla değişim göstermektedir. Motivasyon dil öğrenme konusunda çok önemlidir. Bütün çalışmalar göstermektedir ki bir dili öğrenmek için öncelikle bu dili sevmekle başlamaktadır.

Kariyerinizde Fark Yaratın; Sıfırdan İspanyolca Öğrenmek

İspanyolca Öğrenmek kolay mı?

Hangi dili öğrenme aşamasında olursanız olun dil öğrenme yöntemi çok ama çok önemlidir. Çok fazla öğrenim yöntemi vardır. Kursa gitmek, Online sitelerden öğrenmek ya da özel öğretmenler aracılığıyla öğrenmek. Bu yöntemlerden hangisi sizin için daha verimli olacaksa onun seçilmesi de çok önemlidir. İspanyolcadan önce çeşitli Hint-Avrupa dillerinden birinde temeliniz varsa İspanyolca öğrenmek sizin için daha da kolay olacaktır.

İspanyolca Nasıl Öğrenilir?

Aslında sandığınızdan daha kolay. Dilimize giren yabancı kelimeler sayısından dolayı oldukça kolay. Motivasyon ve başarılı yöntemler uygulayarak İspanyolcayı rahatlıkla konuşabilirsiniz. Bir dil öğrenmeyi kolaylaştıran en büyük etmen öğrendiğiniz dili günlük hayatınızın bir parçası haline getirmektir. Sadece aldığınız eğitim ve derslerle sınırlı kalmadan günlük hayatın parçası haline getirmeden dil öğrenimi sadece teorik kısmında sıkışır kalır. Günlük hayatta kullandığınız teknolojik cihazların dil seçeneğini İspanyolca haline getirebilirsiniz. Altyazılı şekilde dizi izleyin. İspanyolca içerikli sitelerde gezinmeniz de yardımcı olacaktır. Yeni başlayanlar için İspanyolcayı iyi konuşamadığınızı düşünebilirsiniz ama dil öğrenmekte en önemli şey pratiktir. Hatadan korkmadan İspanyolca bilen insanlarla tanışmak onlar ile sürekli iletişim halinde olmak sizin dil gelişiminizi başka bir seviyeye çıkaracaktır. Hatta belli bir seviyeye geldikten sonra Youtube’dan İspanyol omleti tarifi izleyebilir ve kültürlerine aşina olabilirsin.

İspanyolca Öğrenmek İçin En İyi Kaynak Önerileri

İspanyolca öğrenmek için evde okuyabileceğiniz kitap seçmek de çok önemli. Yabancı dil bilmek insanın önünü açan bir kapı gibidir. Özellikle iş dünyasındaki öneminden yukarıda çokça bahsettik. Türkiye’nin ilk İspanyolca eğitim sitesi İspanyol.com anadili Türkçe olanlar için çok güzel bir fırsat. Temelden uzmanlığa doğru çok fazla eğitimi bulunan bu site sizin için çok faydalı olacaktır. İspanyolca ve diğer diller de kelime bilginizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle bir sözlük almalısınız. Dil bilgisinin yanında telaffuz olarak da kendinizi geliştirebilirsiniz. Diğer bir güzel ve ücretsiz kaynak ise Youtube kanalları, eğer başlangıç seviyesindeyseniz sizin için tam uygun olacaktır. Son olarak da BBC Spanish çok yaygın olan bir kaynak İspanyolca olarak çok fazla kaynak bulabilirsiniz. Bunlar İspanyolca öğrenmek için en iyi kaynaklar arasında. İsterseniz bir blog sitesi bularak İspanyolca çeviri bile yapabilirsiniz. Böylece İspanyolca kelimeler ile dağarcığınız genişleyebilir.

Kariyerinizde Fark Yaratın; Sıfırdan İspanyolca Öğrenmek

Sıfırdan İspanyolca Öğrenmek İçin Siteler

İngilizcenin yanında ikinci bir dil öğrenmek istiyorsanız İspanyolca tam size uygun bir dil. İspanyolca için bu sitelerden yararlanabilirsiniz. SpanishPod101 birçok dilde hizmet veren baş sırayı çekiyor. Seviyenizi belirleyerek ilerlemenizi sağlayan bu site yeni başlayanlar için tam uygun. FluentU dünya çapında binlerce kullanıcının dil eğitimi için kullandığı bir platform ve mobil uygulaması da var. Öğrenciler için ücretsiz derslere ve videolara ulaşmak da mümkün. İspanyolca A1 konularından daha ilerilere gitmeniz mümkün. Yani evde İspanyolca öğrenmek bu uygulamalar sayesinde kolaylaşıyor.

İspanyol Sinemasının En iyi Filmleri

Görünmeyen Misafir - Contratiempo (2016) - IMDb: 8.1

İçimdeki Deniz - Mar Adentro (2004) - IMDb: 8

İçinde Yaşadığım Deri - La piel que habito (2011) - IMDb: 7.6

Aç Gözünü - Abre los ojos (1997) - IMDb: 7.7

Gözlerindeki Sır - El Secreto de Sus Ojos (2009) - IMDb: 8.2

Kasım - Noviembre (2003) - IMDb: 7.7

İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi araçlar

İçeriği Paylaş