Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Mobilya Ve Dekorasyon Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Mobilya Ve Dekorasyon Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Mobilya ve Dekorasyon bölümü nedir, Mobilya ve Dekorasyon iş olanakları nelerdir, Mobilya ve Dekorasyon mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 625 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Mobilya ve Dekorasyon bölümü nedir?

Mobilya ve Dekorasyon bölümü, ev, ofis ve diğer mekanların dekorasyonu için mobilya ve diğer dekoratif eşyaların tasarımı, imalatı ve satışı ile ilgili bilgi ve becerileri öğretir. Öğrenciler, mobilya üretimi için gerekli teknik çizimleri yapmayı, tasarım özelliklerini belirlemeyi, malzeme seçimlerini yapmayı ve üretim sürecini yönetmeyi öğrenirler.

Mobilya ve Dekorasyon mezunu ne iş yapar?

Mobilya ve dekorasyon bölümünden mezun olanlar birçok iş fırsatına sahip olabilirler. Mobilya tasarım şirketleri, mobilya üreticileri, ev dekorasyonu ve inşaat şirketleri, perakende mağazaları, iç mekan tasarım şirketleri ve hatta kendi işlerini kurabilirler. İşlerin birçoğu el becerisi gerektiren işler olduğu için, el becerilerine sahip olanlar özellikle başarılı olabilirler.

Mobilya ve Dekorasyon bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Mobilya ve Dekorasyon bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mobilya ve Dekorasyon taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Mobilya ve Dekorasyon bölümü dersleri nelerdir?

Mobilya ve Dekorasyon bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Mobilya ve Dekorasyon bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Mobilya Tasarımı ve Üretimi
  • Mobilya Malzemeleri ve Teknikleri
  • Dekorasyon Felsefesi ve Etiği
  • Dekorasyon Tarihi ve Kültürü
  • Dekorasyon Stilleri ve Uygulamaları
  • Renk Bilgisi ve Uygulamaları
  • İç Mekan Tasarımı
  • Mobilya Montajı ve Bakımı
  • Dekorasyon Aksesuarları ve Aydınlatma
  • Yüzey Tasarımı ve Kaplama Teknikleri

Mobilya ve Dekorasyon bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Mobilya ve Dekorasyon bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş