Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En İyi İngilizce Kurs Önerileri

En İyi İngilizce Kurs Önerileri

Mükemmel bir konu ile karşınızdayız. Dil okullarına ve kurslarına bir sürü para harcıyorsunuz. Biz de sizlere en iyi İngilizce kurs önerilerini listeledik.

Eğitim 16245 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Anadili gibi İngilizce konuşmak isteyenler için farklı ve çok çeşitli sosyal ve sanal dil kursları bulunmaktadır. Bunlar arasında İngilizce öğrenmek istediğiniz zaman sizler için yabancı dili sevdirecek kurs önerileri vardır. İngilizce dilini öğrenmenin en önemli unsurlarından birisi ise işini daha düzgün şekilde yapan doğru kursu seçmektir.

Dil öğrenmenin en önemli unsuru her zaman İngilizce pratiği yapmaktır. Buna bağlı olarak da kurs seçiminde İngilizce pratiği yapabilme özelliği ilk seçenek olmalıdır. Bunun nedeni dil öğreniminde insanın tüm duyu organlarının işleve geçmesidir. Eğer okuduklarınızı konuşarak ifade ederseniz o dili öğrenme seviyesi %76 oranında artış göstermektedir.

İngilizce kursu seçerken mutlaka teori kısmından çok işi pratiğe döken kurslar öncelikli olmalıdır. Aynı zamanda kursta ders veren uzmanlar hakkında bilgi sahibi olmanız da gerekebilir.

Dil Kursları

En iyi dil kursları listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Akademik International Yabancı Dil Kursları

En İyi İngilizce Kursu kapsamında Türkiye’de ilk kez yaş gruplarına özgü eğitim modelleri geliştiren Akademik Yabancı Dil Kursları , alanında uzman yerli ve yabancı eğitmen kadrosuyla her yıl binlerce kişiye yeni bir dil ve yeni bir kazandırmaya devam ediyor. En İyi İngilizce Kursu araştırmalarında her platformda adından sıkça söz ettiren Akademik Yabancı Dil Kursları Londra Merkezli The Academic Publishing Yayınevi kaynakları ile İngilizce eğitimine fark yaratan bir kariyer kazandırıyor.

British Council Konsolosluk Partneri ve aynı zamanda IELTS Yetkili Sınav Merkezi olan Akademik Yabancı Dil Kursları 4 Temel dil becerisini (Okuma, Konuşma, Yazma, Dinleme) aktüel konulu ders modelleri ve periyodik öğrenci gelişim sistemi ile kısa sürede ileri seviyelere ulaştırıyor. En İyi İngilizce Kursu seçenekleri arasında yarım asra yakın tecrübesi ile ayrıca Türkiye’de ilk defa Online Canlı Stüdyo ortamında İngilizce Uzem Online Dil Platformu ile yabancı dil eğitimi sunan Akademik International Yabancı Dil Kursları; Bursa, İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir kampüsleri ile tüm dünya dillerinde eğitim sunmaktadır.

En İyi İngilizce Kurslarından biri olan Akademik Yabancı Dil Kurslarının Ücretsiz olarak sunduğu seviye tespit sınavına katılabilir ve VIP Sınıflarda nitelikli bir İngilizce eğitimine, erken dönem kayıt avantajlarından yararlanarak Yüz yüze eğitim ya da İngilizce Uzem (Online İngilizce) programlarıyla güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Akademik International Yabancı Dil Kursları

Engilish Time Dil Okulları

İngilizce kursunda ilk olarak öğrencilerin rahat ve etkileşimli bir şekilde ders görmesi gerekmektedir. English Time Okulları ise tamamen bunu hedeflemiş durumda. Kursta ana dili İngilizce olan hocalar bulunmaktadır. Aynı zamanda birbirinden farklı etkileşimli dersler sayesinde öğrenciler daha hızlı bir şekilde İngilizce dilini öğrenmektedir.

Her dilde öğrenim veren Engilish Time Dil Okulları özellikle iş İngilizcesi alanında bir numaradır. Burada öğrendiğiniz iş İngilizcesi ile beraber yurt dışına işinizi aktarabilir şirketlerin yurt dışına açılmasında aktif rol oynayabilirsiniz.

Amerikan Kültür Yabancı Dil

Amerikan Kültür Yabancı Dil kursu Türkiye ve yurt dışında yüzlerce temsilciği bulunmakla beraber aynı zamanda yerli ve yabancılar tarafından da en çok tercih edilen kurslardan birisidir. İngilizce eğitimlerinde daima kaliteyi ön plana alan bu kursta da uzman öğretmenler bulunmaktadır.

Amerikan Kültür Yabancı Dil okullarında dil kursuna kayıt olmak için öncelikli olarak sınava girmeniz gerekir. Sınavdan sonra sizi seviyenize uygun sınıfa yerleştirirler. Ardından verilen dersler ile beraber en alt seviyeden en üst seviyeye doğru ilerlersiniz. Her seviyeye uygun uzmanları ile Amerikan Kültür Yabancı dil yerli ve yabancılar için dil öğrenimi vermektedir.

Britısh Time Yabancı Dil Kursu

Sınırsız bir şekilde dil öğrenmek isteyenlerin tercih edeceği kurslardan birisi British Time Yabancı Dil Kursu’dur. Her kategoride dil öğrenimi destekleyen bu kursta iş İngilizcesi, şirket İngilizcesi, günlük İngilizcesi öğrenebilirsiniz. Her kursta olduğu gibi seviyeye göre belirlenen sınıflar bulunmaktadır. Buna bağlı olarak ilerlemenize bağlı olarak sınıflara yerleşebilirsiniz. Günümüz şartlarında en uygun dil kurslarından birisi olup eğitim sonunda öğrencilerine sertifika vermektedir.

TEOL Dil Okulları

İngilizce öğrenimine yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen dil kurslarından birisi olan TEOL Dil Okulları aynı şekilde seviye belirleme sınavının ardından öğrencilerini ayrı ayrı sınıflara ayırmaktadır. Öğrencilerin gelişime ve pratik olarak gösterdikleri başarıya bağlı olarak ilerleme kaydederler.

American Life Dil Okulları

Diğer bahsettiğimiz kurslara oranla daha az bilinirliğe sahip olan American Life Dil okulları her kapasiteye uygun İngilizce öğrenimi savunmaktadır. Hem teorik olarak hem de pratik olarak dil öğrenmek isteyenlerin tercih edebileceği bir kurs merkezidir.

Online Dil Kursları

En çok tercih edilen online dil kursları listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İngilizce Uzem

Türkiye’de ilk kez Online Canlı Stüdyo ortamında yabancı dil eğitimi sunan İngilizce Uzem Online Dil Platformu, aktüel konuların yer aldığı özgün kaynakları ve dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde katılım sağlayabileceğiniz en kapsamlı interaktif online yabancı dil kursu olarak zaman kaybetmeden online eğitim almanızı ve zaman kaybetmeden okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak.

Open English

Open English alanında uzman öğretmenleri ile sizlere canlı ders olanağı sunmaktadır. İngilizcenin günlük ve profesyonel hayatta kullanımlarını burada öğrenebilirsiniz. Öğrenim süreniz ise sizin temponuz ve azminize göre çalışıp öğreneceğiniz bir platformdur.

Dil eğitimleri etkileşimli dersler olmak üzere İngilizceyi de daha kısa sürede öğretmektedir. Platformun içindeki içeriklere sınırsız şekilde ulaşabilme olanağına sahip olursunuz. İngilizce kurs fiyatları bakımından online kurslar arasında en düşük fiyat seçenekleri burada bulunmaktadır. Aynı zamanda belli dönemlerde yapmış oldukları kampanyalar sayesinde indirim olanaklarından da faydalanmış olursunuz.

Cambly

Online İngilizce kurslarından bir diğeri de Cambly olup online en çok tercih edilen kurs paketlerine sahiptir. Bu kurs da İngilizce öğrenimi için en iyi şekilde hizmet vermektedir. Ana dili İngilizce olan eğitmenleri ile birlikte hizmet sağlayan uzmanlar sizler için mükemmel İngilizce telaffuzları yerinde öğreterek yabancı dili en iyi şekilde öğretmektedir. İngilizce öğrenmede en önemli unsurlardan birisi kaliteli eğitim ve sıkı çalışmadır Uzman Öğretmen kadrosu ile beraber uzaktan eğitimin sınırlarını aşmaktadır.

Duolingo

İngilizce öğrenmede bir diğer sanal kurs ise Duolingo’dur. Birçok alanda karşımıza çıkan Duolingo yabancı dil kursu İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Çince vb. dillerin öğretimini hem teoride hem de pratikte öğretmeyi amaçlamaktadır. Günümüz sanal kursları arasında en bilinen yabancı dil kursu olsa da fiyat bakımından diğer kurslardan bir miktar daha yüksek fiyatlar sunmaktadır. Ayrı ayrı paketleri bulunan Duolingo yerli yabancı birçok uzman barındırmaktadır.

USA Learns

Ana dili İngilizce olan USA Learns’da her şey İngilizce, İngilizceyi birbirinden farklı aksanlarla konuşmak isteyenlerin tercih edebileceği bu uygulamada uzaktan eğitim USA Learns ile İngilizce öğrenip bu İngilizce ile yurt dışındaki ülkelerde sorun yaşamazsınız. Farklı birçok seçenek barındıran bu sitede yer alan dil kursları ücretsiz ve ücretli seçenekler vardır.

BBC Learning English

BBC dünyada birçok ülkede yayın yapan bir haber merkezi olup BBC Learning English ise bu haber şirketi tarafından kurulmuştur. Buradaki amaç herkesin İngilizce öğrenip haberlerini daha rahat bir şekilde okumasını sağlamasıdır. BBC Learning English web tabanlı bir kurs olup ücretsiz videolar bulunmaktadır. Dil öğrenmek isteyenler buradaki derslere katılıp seviyelerine göre aşama kat edebilir.

İngilizce dil kursu kaç ay?

İngilizce dil kurslarında İngilizce öğrenmek istiyorsanız ortalama 1 kur 2 ay sürmektedir. Kurs sonunda bir sınava tabi olursunuz ve bir sonraki kura geçmeye hak kazanabilirsiniz. Bu yüzden de kuru geçebilmeniz için sürekli bir çalışma gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

En iyi İngilizce seviyesi nedir?

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) tarafından belirlenen İngilizce dil seviyeleri A1 A2, B1, B2, C1 ve C2 olmak üzere 6 farklı seviyeye ayrılmıştır. C2 en yüksek seviye olmakla beraber C1’de hatrı sayılır bir seviyedir.

Türkiye’nin en iyi İngilizce kursu hangisi?

Bu sorunun tam bir cevabını maalesef verememekteyiz. Sizin bilgi ve becerilerinize göre fayda sağlayabileceğiniz en popüler İngilizce kurslarını içeriğimizde anlattık. Bu İngilizce kur önerilerimizi inceleyerek verimli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce öğrenciler için son derece önemli bir konudur. İngilizce eğitimi almamış veya yarıda bırakmış kişiler öğrenmekte zorlansa da bunun üzerine düşülmelidir. Yazma becerilerinizi, okuma becerilerinizi ve dinleme becerilerinizi geliştirmek için bol bol pratik yapmalısınız. İngilizceyi hallettikten sonra diğer dillerde de eğitim almanız sizin avantajınıza olacaktır.

İçeriği Paylaş