Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İstanbul’daki En İyi Özel Öğrenci Yurtları

İstanbul’daki En İyi Özel Öğrenci Yurtları

Üniversiteye yeni başlayanlar için en önemli konulardan biri yurtlardır. İstanbul’daki en iyi kız ve erkek öğrenci yurtlarını sizler için yazımızda sıraladık.

Eğitim 2432 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Okuldan kalan zamanların büyük bir kısmı yurtlarda geçirilmektedir. Bu nedenle de iyi bir yurtta kalmak son derece önemlidir.

Republika Academic Aparts

Bu yurt içerisinde tek, iki ya da üç kişilik odalar yer almaktadır. Hem kız öğrenciler hem de erkek öğrenciler bu yurtta gönül rahatlığı ile kalabilirler. Sürekli olarak kamera ile güvenliğin sağlandığı bu yurtta aynı zamanda spordan, kuaföre kadar bir çok imkan da sunulmaktadır.

Novu Academic Apart

Üniversitelere servis imkanları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu yurt içerisinde sinema salonu, market gibi bir çok imkanlar yer almaktadır. Tek, iki, üç ya da dört kişilik odalar kullanılmaktadır. Haftalık olarak oda temizliğini görevliler yapmaktadır.

Academic House

Tüm odalarında kablosuz Wi-Fi bulunan bu yurtta tek, iki, üç ya da dört kişilik odalarda konaklamak mümkündür. Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği hizmetleri de bulunmaktadır. Bu yurt kız öğrencilerin kullanımına açıktır.

Sabiha Hanım Kız Öğrenci Yurtları

Oyun odaları, hobi salonları gibi hizmetleri bulunan bu yurtta kahvaltı ücretsiz bir şekilde öğrencilere sunulmaktadır. 1 – 6 kişilik odalara öğrenciler kabul edilmektedir.

Academia Viva Kız Öğrenci Yurdu

1 – 4 kişilik oda seçenekleri ile öğrencileri kabul eden bu yurdun tüm üniversiteler için servis hizmeti bulunmaktadır. Birçok imkan sunan bu yurtta açık büfe kahvaltı da verilmektedir.

Santral Kız Öğrenci Yurdu

Odalar günlük ve haftalık olarak sık sık temizlenmektedir. İnternet salonundan spor salonuna kadar bir çok hizmet sunan bu yurtta üniversiteler için ücretsiz servis imkanı da sunulmaktadır.

Konforist Kız Öğrenci Yurdu

Playstation odası, etüt salonu, fitness salonu gibi bir çok hizmet sunan bu yurtta düzenli temizlik yapılmaktadır. Kablosuz internet bağlantısı ve sabah kahvaltısı ücretsiz olarak verilmektedir.

Özel Has Kız Öğrenci Yurdu

1 – 6 kişilik odalarda konaklama imkanı ve her odada mini buzdolabı, LCD TV ve uydu yayını gibi hizmetler verilmektedir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilen bu yurtta 24 saat güvenlik bulunmaktadır.

Florya Eduka Erkek Öğrenci Yurdu

24 saat sıcak su imkanı, güvenlik ve kesintisiz internet gibi hizmetler sunan bu yurtta odalar 1 – 4 kişilik olabilmektedir. Çamaşırhane, etüt odası, kafeterya gibi hizmetler de sunulmaktadır.

Academia Seyrantepe Erkek Öğrenci Yurdu

Fitness ve spor salonu gibi imkanlar sunan bu öğrenci yurdunda odalar 1 – 5 kişilik olabilmektedir. Öğrencilerin rahatlaması için balkonlu odalar ve teras seçenekleri de sunulmaktadır.

Konforist Erkek Öğrenci Yurdu

1 – 4 kişilik kapasiteli olan odalarda konaklayan öğrenciler isterlerse barbekü bahçesi, teras, sauna, restoran gibi alanlarda eğlenebilirler. Tüm tesis içerisinde kablosuz fiber internet her yerde kullanılabilmektedir.

Öğrenciler İçin "Yurtdışına Nasıl Gidilir" Rehberi

Öğrenciler İçin "Yurtdışına Nasıl Gidilir" Rehberini sizler için hazırladık. Okumak İçin Tıklayın..

Yurtdışına Nasıl Gidilir

Kadıköy Akademi Öğrenci Yurtları

İki, dört ya da altı kişilik odalarda konaklama imkanı sunulan bu yurtta sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. En uyun öğrenci yurtları arasında yer alan bu yurtta sınırsız internet ve her gün temizlik gibi imkanlar da sağlanmaktadır.

Özel Kul Erkek Öğrenci Yurdu

1 – 4 kişilik odaların yer aldığı bu öğrenci yurdunda bilgisayar, etüt odası, sinema odası, oyun odası gibi bir çok yaşam alanı yer almaktadır. Öğrenciler açık ya da kapalı terası istedikleri gibi kullanabilmektedir.

Sabiha Hanım Erkek Öğrenci Yurdu

Bu yurtta odalar haftanın 3 günü temizlenmektedir. Odalar 1 – 6 kişilik olarak ayarlanmıştır. Sabah kahvaltısı ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Sürekli olarak güvenlik kamerası ile yurt kontrol edilmektedir.

Özel Yurtlar Universitenitanit.com'da

Tüm özel yurtlar Üniversiteni Tanıt'ta sizi bekliyor

Özel Yurtlar

Özel Şenyuva Erkek Öğrenci Yurdu

1 – 4 kişilik odalarında konaklama imkanı sunan bu yurtta kahvaltı ve akşam yemekleri ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Odalar düzenli olarak temizlenir ve 24 saat boyunca güvenlik personeli yurdu kontrol etmektedir.

İBB Öğrenci Yurtları Kaç Kişilik?

Öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de yurtların kaç kişilik olduğudur. İBB’nin yeni yurtlarında odalar genellikle 3 kişilik olacak şekilde ayarlanmıştır. Anacak genele baktığımız zaman yurt odalarının dört kişilik, beş kişilik ya da altı kişilik olduğu görülmektedir.

Özel Yurtlar İstanbul’da Ne Kadar?

İstanbul’da yurt fiyatları yaklaşık olarak yıllık 25.000 TL ila 160.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. İstanbul özel yurtların fiyatlarını etkileyen en önemli faktörler ise yurdun bulunduğu konu, yurtta öğrenciler için sunulan hizmetler ve yemek gibi etkenler olabilmektedir. Yurt tercihi yaparken bu noktalara dikkat ederek yurt tercihi yapmaya dikkat etmelisiniz.

Üniversiteni Kısaca Anlat!

Üniversiten hakkında yorum yap, okulunun artıları ve eksilerinden bahset.

Üniversitene Git

İstanbul öğrenci yurtlarında en yüksek fiyatlı olan yurtlar genellikle Beşiktaş, Zeytinburnu, Beyoğlu, Kadıköy ve Üsküdar gibi semtlerde yer almaktadır. En uygun fiyatlı yurtlar ise Beykoz, Avcılar ve Esenyurt semtlerinde yer almaktadır. Bu bölgelerde iyi hizmet veren ve üniversitelere servis hizmeti bulunan yurtları tercih edebilirsiniz. Tek kişilik özel yurt fiyatlarını ve İstanbul 2 kişilik yurt fiyatlarını Üniversiteni Tanıt üzerinden inceleyebilir, bilgi alabilirsiniz.

Tek Kişilik Yurt Kaç TL?

Tek kişilik odalarda konaklamak isteyen öğrencilerin devlet yurtlarında böyle bir imkan bulunmadığını bilmeleri gerekir. Özel öğrenci yurtlarında tek kişilik odalar yer almaktadır. Ancak tek kişilik odada kalmanın maliyeti çok daha fazla olacaktır. Tek kişilik odalar yalnızca size tahsis edildiğinden özel yurtlar bu nedenle sizlerden çok daha fazla talep etmektedir. Bu nedenle tek kişilik odalar çok fazla tercih edilmeyebilir.

İçeriği Paylaş