Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İletişim Fakültesi (Fransızca) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Fakültesi (Fransızca) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümü nedir, İletişim Fakültesi (Fransızca) iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1499 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümü nedir?

İletişim Fakültesi (Fransızca) Bölümü, iletişim alanında eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde, Fransızca dilinde iletişim, gazetecilik, halkla ilişkiler, reklamcılık, yayıncılık ve diğer iletişim konuları gibi dersler sunulur.

İletişim Fakültesi (Fransızca) mezunu ne iş yapar?

İletişim Fakültesi (Fransızca) mezunları, farklı sektörlerde birçok iş olanağına sahip olabilirler. Örneğin, basın, yayın, reklam, halkla ilişkiler ve diğer iletişim sektörlerinde iş bulabilirler. Ayrıca, özel sektördeki şirketlerin iletişim departmanlarında çalışabilirler.

İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümünde en iyi üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümünde en iyi üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 İletişim Fakültesi (Fransızca) taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Galatasaray Üniversitesi İletişim (Fransızca) 30+1 472.85155 936

2023 İletişim Fakültesi (Fransızca) taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümü dersleri nelerdir?

İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Kitle İletişimi ve Toplum
  • Halkla İlişkiler
  • Görsel İletişim
  • Radyo, Televizyon ve Sinema
  • Medya Hukuku
  • Reklamcılık
  • Yaratıcı Yazma
  • Kültürel İletişim
  • Sosyal Medya ve Dijital İletişim
  • Medyada Etik

İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İletişim Fakültesi (Fransızca) bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş