Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Girişimcilik Bölümü Nedir? Girişimcilik İş Olanakları Nelerdir?

Girişimcilik Bölümü Nedir? Girişimcilik İş Olanakları Nelerdir?

Girişimcilik bölümü nedir, Girişimcilik iş olanakları nelerdir, Girişimcilik mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1043 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Girişimcilik bölümü nedir?

Girişimcilik bölümü, öğrencilere iş fikirlerinin geliştirilmesi, işletme yönetimi, pazarlama stratejileri, finansal planlama, risk yönetimi gibi konuları öğreterek girişimcilik alanında uzmanlaşmalarını sağlayan bir eğitim programıdır.

Girişimcilik mezunu ne iş yapar?

Girişimcilik bölümünden mezun olanlar, kendi işlerini kurabilecekleri gibi, mevcut işletmelerde de çalışabilirler. İşletme yönetimi, pazarlama, finans, muhasebe gibi alanlarda iş fırsatları mevcuttur. Ayrıca, girişimcilik bölümü mezunları, danışmanlık firmalarında da çalışabilirler ve girişimcilerin iş planları, pazarlama stratejileri, finansal planlamaları ve büyüme stratejileri konularında yardımcı olabilirler.

Girişimcilik bölümünde en iyi 2 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Girişimcilik bölümünde en iyi 2 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 Girişimcilik taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik (İngilizce) (Burslu) 3+0 483.88584 2425
Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik (İngilizce) (%50 İndirimli) 18+0 312.78451 332754

2023 Girişimcilik taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Girişimcilik bölümü dersleri nelerdir?

Girişimcilik bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Girişimcilik bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Girişimcilik ve İnovasyon
  • Girişimcilik Ekosistemi ve Şirket Kurma
  • Girişimcilikte Stratejik Planlama
  • Girişimcilik Finansmanı
  • Girişimcilikte Yenilikçi Fikirlerin Geliştirilmesi
  • Girişimcilikte Yatırımcı Sunumları
  • Girişimcilikte Pazarlama ve Satış
  • Girişimcilikte İş Planı Hazırlama
  • Girişimcilikte Rekabet Analizi ve Stratejileri
  • Girişimcilikte Risk Yönetimi

Girişimcilik bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Girişimcilik bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş