Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Ermeni Dili Ve Kültürü (Ermenice) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Ermeni Dili Ve Kültürü (Ermenice) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümü nedir, iş olanakları nelerdir, Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 787 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümü nedir?

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümü, Ermenice dilinin ve Ermeni kültürünün öğretildiği bir lisans programıdır. Bu bölümde öğrenciler, Ermeni edebiyatı, tarihi, kültürü ve dilbilgisi gibi konularda eğitim alırlar. Ayrıca, öğrenciler Ermeni dilinin okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini de geliştirirler.

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) mezunu ne iş yapar?

Ermeni Dili ve Kültürü mezunları, birçok farklı iş alanında çalışabilirler. Bunlar arasında çevirmenlik, turizm, araştırma, eğitim, yayıncılık, diplomatik hizmetler ve kültür merkezleri yer alır. Ermeni dilinin az bilinen bir dil olması nedeniyle, mezunlar genellikle özel sektörde daha çok iş bulabilirler.

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümünde en iyi 2 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Ankara Üniversitesi Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) 20+1 194.06039 113307
Erciyes Üniversitesi Ermeni Dili ve Kültürü 20+1 0 0

2023 Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümü dersleri nelerdir?

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Doğu Ermenice Yazım ve Yazım Kuralları
  • Doğu Ermenice Dilbilgisi
  • Yazarlar ve Metinleri
  • İleri Düzey Doğu Ermenice
  • Ermeni Folkloru
  • Ermeni Edebiyatı Tarihi
  • Edebi Metin Analizine Giriş
  • Çağdaş Ermeni Edebiyatına Giriş
  • Edebi Metin Analizi
  • Edebi Akımlar

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Ermeni Dili ve Kültürü (Ermenice) bölümü DİL ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi Dil bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Dil puanı ile alan bölümler

Sizler için Dil puanı ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer dil mesleklerini veya dil bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş