Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En İyi Gladyatör Oyunları: Efsanevi Arenalar ve Yerler

En İyi Gladyatör Oyunları: Efsanevi Arenalar ve Yerler

En iyi gladyatör oyunları hangileri? Tarihi detaylar, gerçekçi dövüş mekaniği ve etkileyici grafikler gibi özellikleriyle sektörde öne çıkan gladyatör oyunlarını keşfedin.

Gaming GOOGLE Abone Ol 1119 0 11 ay önce 11 ay önce

Gladius:

En iyi gladyatör oyunları listemize ilk sırada Gladius'u tanıtarak başlayabiliriz. Burada verilen kahramanlardan biri olarak savaşçıların güçlü bir okulunu kurmak ve çeşitli savaşlara sokmak için çaba gösterirsiniz. Bu seçimde, savaşları başarıyla kazanmak istiyorsanız strateji becerilerinizi kullanmanız gerekecek.

Shadow of Rome:

Size önerebileceğimiz bir sonraki seçenek, Capcom tarafından yaratılan Shadow of Rome'dur. Shadow of Rome'un olayları, İmparator Julius Caesar'ın suikast sonrası yaşanır ve oyunun ana karakterlerinden General Agrippa'nın babası bu suçla suçlanmıştır. Agrippa olarak oynadığınızdan, babanızı idamdan kurtarmak için birçok savaşta mücadele etmeniz gerekecektir.

God of War 3:

En iyi gladyatör oyunları listemizin üçüncüsü God of War 3'tür. God of War serisinin hayranlarından birçoğu, Tanrılar Savaşı efsanesi Kratos'un profesyonel gladyatörlerden daha iyi savaştığını kabul edecektir. Ve burada karakterinizin kullanabileceği silahlar, herhangi bir dövüş arenasında mevcut olan herhangi bir silahtan daha büyüktür. Hades'in Pençeleri, Zeus'un Zırhı ve Kratos'un favorisi olan Sürgün Bıçakları gibi tanrılar tarafından kullanılan bazı güçlü öğeleri kullanacaksınız.

Burada karşılaştığınız düşmanlar sıradan insanlar değil, Minotaur, Cyclops, Chimera gibi devasa canavarlardır. Şüphesiz ki, kesme ve dilimleme türünün herhangi bir sert çekirdekli hayranını memnun edecek çok yoğun bir eylem bulacaksınız. Bu seçim, birçok efsanevi savaşta birçok mitolojik yaratık ve tanrıyla sizi ilgilendirecek, bu nedenle ilk başta bu listede dahil ettik.

Gladiators of Rome:

Roma Gladyatörleri, seçiminiz çoğunlukla stratejiye dayandığından, seçiminiz verilen bir grup köle üzerinde kontrol sahibi olmak ve onları güçlü gladyatörlere dönüştürmektir. Gladyatörlerinizin en iyi zırh ve silahlarla donatıldığından emin olmanız gerekecek, böylece savaşları kazanabilirsiniz. Oyun, savaşlarda kullanmak için birçok köle satın alabileceğiniz özgürlük verir. Maçları kazandıkça, savaşçılarınız için daha iyi

Colosseum: Freedom'a Giden Yol

İsminden de anlaşılacağı gibi, bu oyunda Colosseum'da düzenlenen savaşlarda özgürlüğüne kavuşmak için savaşması gereken bir köle rolünü oynayacaksınız. Savaşları kazanarak kazandığınız parayla borcunuzu yavaşça ödeyebilir ve özgür bir insan olabilirsiniz. Oyun sırasında büyük bir gladyatör olmak için eğitim alma fırsatı bulacak ve savaşta kullanabileceğiniz çeşitli saldırı hareketlerini öğreneceksiniz.

Çekiçler, sopalar, zincirler vb. gibi rakiplerinize büyük hasar verebilecekleri farklı türde silahlar da kullanabileceksiniz. Kalkanlar da bu oyun için büyük önem taşıyor, çünkü sadece saldırılara karşı sizi korumakla kalmaz, aynı zamanda rakiplerinizi geri itmek ve dengeyi bozmak için kullanılır. Bu oyunda, Romalılar tarafından kullanılan teknikleri hatırlatan dövüş tarzlarının animasyonuna gerçekten harika bir iş çıkaran geliştiriciler var.

Gladiator: Sword of Vengeance

En iyi gladyatör oyunlarımız listemizde sizin için sonuncusu Gladiator: Sword of Vengeance, Acclaim Studios tarafından geliştirildi. Bu oyundaki kurallar da önceki seçeneklerimize oldukça benzer, yani size engel olan herkesi öldürmek. Burada gerçek gladyatör stiliyle hareketli dövüş hareketleri yapabilir ve rakiplerinizi imzalı ölümcül bitiricilerle tamamlayabilirsiniz.

Sword of Vengeance'daki hikaye de oldukça ilginç, ana amacınız kötü bir imparatorun tahta çıkmasını engellemek ve böylece tüm Roma'yı karanlık bir kaderden kurtarmaktır. Burada yetenekli rakiplerle birçok zorlu savaşta savaşma fırsatınız olacak, birkaç doğaüstü düşman ve diğer canavarlarla da karşılaşacaksınız. Görsellerle ilgili olarak, Acclaim Studio'nun yaratıcıları, dövüş sekanslarının tüm bağırsakları döken eylemini gördükleri gibi harika bir iş çıkardılar.

Doom Warrior

Doom Warrior, savaş arenası tabanlı bir çevrimiçi çok oyunculu rol yapma ve savaş oyunudur ve sizi gladyatör dövüşlerinin acımasız dünyasına götürür. Muhteşem bir ortamda gerçekleşen oyunun temel amacı, beş arenayı kilidini açarak hikayeyi ilerletmek ve son patronu yenmektir. Ana hikayeyi tamamladığınızda daha güçlü hale geleceksiniz. Oyun sırasında, kötü niyetli rakiplerinizi katlederek güç, zenginlik ve şan kazanırken birçok seviyeden geçeceksiniz. Düşmanlarınızı ezmeli, ölmek için yalvarmalarını izlemeli ve arkadaşlarının çığlıklarını dinlemelisiniz. Acımasız gladyatör dövüşüne adım atın, çeşitli silahlar oluşturun ve eşyalar bulunarak daha güçlü hale gelin. Oyunda hem PvE hem de PvP modları bulunur ve dünya çapındaki diğer oyuncularla etkileşim kurabilir ve bir bir savaşarak yeteneklerinizi gösterebilirsiniz. Doom Warrior, Gladyatör Dövüşü, Ekipmanınızı Oluşturun, Prosedürlerle Üretilmiş Eşyalar, Düşmanınızın Kaderini Belirleyin ve daha birçok özellik içermektedir.

Spartan: Total Warrior

Kan düşkünü seyirciler, vahşilik için işaret ediyorlar. Hayatta kalmak için yalvaran bir çılgın gladyatörün lekeli savaş çığlığı. Bunlar, arenanın ihtişamına katkıda bulunan iki şey, öfkenin yüksek uçtuğu ve kanın su kadar akıttığı bir yer. Tabii ki, Roma gibi yerlerin ve onun sadist eğlence prizması şekillendirdiği bir yer. Ve, beklenildiği gibi, medya tarafından ölçüldükten sonra, kan sporu sadece video oyunları gibi şeylere kadar yayılmaya devam etti.

Bu bizi buraya getiriyor, burada gladyatörler ve Kolizeum gibi sembolik yerler, türün bütünü için ayrılmaz bir parça. Ve bu türden akan oyunların geniş okyanusları olduğunu söylemek kesinlikle mümkün. Ancak, tüm bu oyunların o acımasız zamana saygınlık kazandırmadığını belirtmek de gerekir. Diğer taraftan, bu beş oyun, çoğunluğa göre tarihi alanda daha yakındırlar.

En İyi Para Kazandıran Oyunlar

Birçok insan oyun oynamayı çok sever. Oyun oynamayı seven kişiler para kazanma yolları arıyorsa işte bu yazı onlar için. En iyi para kazandıran oyunlar aşağıda.

İçeriğe Git

Ryse: Son of Rome

Bir an için denizlere açılıp Roma'nın derinliklerine kök salalım. Bu arada, Ryse: Son of Rome, böylesi bir dönemin tarihsel doğruluğunu yitirmeden sıkıştırılmış bir video oyununa nasıl gömülebileceğinin temiz bir örneğidir. Göreceli olarak kısa olsa da, hikayesi belki de en teknik ve en yoğun olanlardan biridir ve büyük bir bölümü gladyatör dövüşlerine adanmıştır.

Bir Barbar istilası karanlık bir hal alınca ve kalan Roma askerlerini köşeye sıkıştırınca, general Marius Titus, hatıraları aracılığıyla bir balık avına katılır, zaman çizelgesi noktalarını birleştirir ve son resmi oluşturur. Bir dizi travmatik çatışma ve olaylar aracılığıyla, elit asker tuvali boyar ve böylelikle Roma'nın çöküşüne doğru bir köprü inşa eder.

. . .

Gladyatör oyunları nerelerde oynanır?

Çoğu gladyatör oyunu, PC ve konsollar gibi çeşitli platformlarda oynanabilir. Bazıları mobil cihazlarda da mevcuttur. Oyunun hangi platformlarda mevcut olduğunu kontrol etmek için oyunun resmi web sitesini veya mağaza sayfasını ziyaret etmek önemlidir.

Gladyatör oyunlarında PvP ve PvE nedir?

PvP, "Player vs. Player" anlamına gelir ve oyuncuların birbirleriyle savaşmasına izin verir. PvE ise "Player vs. Environment" anlamına gelir ve oyuncuların bilgisayar kontrollü düşmanlara karşı savaşmasına izin verir. Bazı gladyatör oyunları PvP ve PvE modlarını bir arada sunar ve oyuncuların hem diğer oyuncularla hem de oyunun düşmanlarıyla savaşmasına izin verir.

Gladyatör oyunlarında hangi tür özellikler mevcut?

Gladyatör oyunları genellikle karakter özelleştirme, çeşitli silah ve zırh seçenekleri, dünya keşfi, hikaye odaklı görevler, boss savaşları, açık dünya ortamları ve çok oyunculu modlar gibi özellikler sunar. Ayrıca, bazı oyunlar tamamen gladyatör savaşlarına odaklanırken, diğerleri daha geniş bir dünya keşfi sunar ve oyunculara farklı maceralar yaşama şansı verir.

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.