Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Ege Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak Bizce Ne Demek?

Ege Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak Bizce Ne Demek?

İzmir ve Dokuz Eylül Üniversitesi hakkındaki yazılarımızı biliyorsunuz. İzmir’i seviyoruz. Peki, Ege Üniversitesi’nde öğrenci olmak ne demek? İnceleyelim mi?

Üniversiteler GOOGLE Abone Ol 2284 0 2 yıl önce 2 yıl önce

İzmir’de öğrenci olmak zaten başlı başına bir şansken, bir de bu üniversitede öğrenciyseniz tadından yenmez diyebiliriz. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehir kaosu olmayan, öğrenci dostu şehirler arasında bulunan ve aynı zamanda kaliteli eğitim ve sosyal faaliyet anlamında okuyacağınız dopdolu senelerden önce bu makaleyi okumanızı isteriz.

Önce eğitimin kalitesinden bahsedelim mi?

Ege Üniversitesi Türkiye’de kurulan 4. Üniversite olma unvanını taşıyor. 1955 yılında kurulan Üniversitenin köklü bir okul olduğunu söylemek yetmez. Urap üniversite derecelendirme kuruluşunun 2021 verilerine göre, Türkiye’deki en iyi 10. Üniversitesi, Dünyanın ise 915. Üniversitesi olarak belirlenmiştir. Tıp fakültesinin kütüphanesi yedi gün yirmi dört saat açık olmakla beraber diğer kütüphaneler de sınav dönemleri sürekli açıktır. Aynı zamanda Ege Üniversitesi’nin öğrencisine verdiği değeri, sınav dönemlerinde sınırsız çorba ve kahve hizmetini ücretsiz vermesinden anlayabiliriz.

Ege Üniversitesinde Öğrenci Olmak Bizce Ne Demek?

Ulaşımda ışık hızını yakalayın.

Ege Üniversitesi’nin imkanlarını say say bitmez. Ama en önemli sunduğu avantaj, kampüsün konumu diyebiliriz. Metro güzel bir icat, biliyoruz. Trafiği yok, planlı çalışıyor, konforlu ve hızlı. Peki bir metro durağı düşünün, kampüsün içinde olan. Kampüsün içinde mi nasıl yani dediğinizi duyar gibiyiz. Evet şaşırdınız, ama metro Ege Üniversitesi’nin kampüsünün içine girebiliyor. Eee İzmir için boşuna öğrenci dostu şehirler arasında demiyorlar. Ayrıca Kampüsün içerisinde bulunan Öğrenci köyü veya Kyk yurtlarından birinde kalıyorsanız fakültenize yürüyerek gidebilmeniz de mümkün oluyor. Bir dipnot daha verelim; Bornova metrodan kampüsün içerisindeki tüm fakültelerin önünden geçen 525 nolu hatta da binebilirsiniz.

Ege Üniversitesinde Öğrenci Olmak Bizce Ne Demek?


Birisi sosyallik mi dedi?

Ege Üniversitesinin en meşhur kampüsü Bornova’da. Ege Üniversitesi’nde öğrenciyseniz, Bornova Semti ile içli dışlı olmaya hazırlıklı olun. Çünkü Ege Üniversitesi’nde öğrenci olmak demek, kampüsün içerisindeki 3. Nesil kahvecilere uğrayıp kaliteli kahve içmek, Bornova’da bulunan Küçük Park’ta tüm öğrenciler gibi arkadaşlarınla sosyalleşebilmek ve Olimpik Yüzme Havuzunda spor yapmak demektir. Üniversitedeki hocaların da sabah derslerinden önce Olimpik Yüzme Havuzuna uğrayıp spor yaptıklarını biliyoruz. Böyle bir fırsat varken sağlınızı iyi korumalısınız. Ayrıca kampüsün içinde gece sinemasının da olduğunu biliyor muydunuz? Arkadaşlarınızla beraber çok iyi çekirdek çitlemelik bir ortam değil mi sizce de? Kampüsün dışında bulunan Büyük Park’taki Gençlik Merkezi’nde çok ucuza üç öğün yemek yiyebilirsiniz. Peki, biraz canlı müzik dinlemek istemez miydiniz? Öğrencilerin takıldığı mekanlar arasında Teoman, Levent Yüksel ve Duman gibi sanatçıların veya grupların yer aldığı Ooze Venue’da mutlaka konsere gitmelisiniz. Kampüs içerisindeki Fen Fakültesi karşısında bulunan Çarşı Caddesine de uğramayı unutmayın.

Ege Üniversitesinde Öğrenci Olmak Bizce Ne Demek?

Çok sayıdaki öğrenci kulüplerinden en az bir tanesine mutlaka kaydolun!

Sosyal bir karakterde olmasanız bile Ege Üniversitesi’nin altmıştan fazla öğrenci kulübü arasından mutlaka kendinize hitap eden bir tanesine kaydolabilirsiniz. Ancak sosyal ve girişken bir karakteriniz varsa, Ege Üniversitesi tam size göre diyebiliriz. Çünkü öğrenci kulüplerine girdiğinizde hayata bakış açınızın değişmesinin yanı sıra sosyal çevre de edinebilirsiniz. Bisiklet kulübünden dağcılığa, Amerikan Futbolundan fotoğrafçılığa kadar birçok kulüp sizi bekliyor olacak.

Ege Üniversitesinde Öğrenci Olmak Bizce Ne Demek?

Ege’nin incisi İzmir’de öğrenci olmak tabi ki de favorimiz.

Ege Üniversitesi’nde öğrenci olmak iyi güzel ama İzmir’de öğrenci olmakla beraber daha güzel. Canınız mı sıkıldı? Hemen arkadaşlarınızla buluşup 1 saatte Urla’ya gidebilirsiniz. Biz Urla’daki kahvaltılara bayılıyoruz, size de şiddetle tavsiye ederiz. Boyozun, söğüşün, kokoreçin, kumrunun ve midyenin damağınızda bıraktığı etki sonrası şoklar geçireceksiniz, eminiz. Alaçatı ve çeşme gibi Türkiye’nin en önemli tatil yerlerine yakınlığınızın 1 saat olduğunu düşünürsek oldukça şanslısınız demek. İzmir’in havası sıcak ama ferahlayabilmeniz için Çeşme ve Alaçatı’ya kolaylıkla gidebilirsiniz.


Ege Üniversitesi veya bölümleri hakkında yorum yaz!


İzmir'de Öğrenci Olmak
Hemen Oku
Dokuz Eylül'de Öğrenci Olmak
Hemen Oku
İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.