Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Hacettepe Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak İçin 8 Harika Neden

Hacettepe Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak İçin 8 Harika Neden

Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci olmak; günün nasıl geçtiğini anlamamak, öğrenirken eğlenmek ve asla kopmayacak arkadaşlıklar edinmek demek.

Üniversiteler GOOGLE Abone Ol 6480 0 2 yıl önce 2 yıl önce

Öğrenci dostu Ankara'da unutulmaz anlar yaşamak, Tunalı'nın her köşesini gezmek, ama kampüsten de çıkmak istememek demek. Gelin "Neden Hacettepe Üniversitesi?" sorusunu hep beraber cevaplayalım.

1. Geleceğini Garanti Altına Al!


Elbette bütün üniversitelerin mezunları çok değerli. Nerede okursanız okuyun, üniversite mezunu olmak size çok şey kazandıracaktır. Ancak bazı üniversitelerin biraz daha ön planda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Hacettepe mezunları çoğunlukla rakiplerinden daha avantajlı konumdadır. Alanının en iyilerinden aldığınız kapsamlı eğitimle, mezun olduğunuzda iş fırsatları çok geniş olacaktır. Hacettepe Üniversitesi sadece eğitim döneminde yaşattıklarıyla değil, iş hayatında da size faydalı olacaktır.


2. Üniversitede Olduğunuzu Unutturan "Yeşil Vadi"


Neden Hacettepe Üniversitesi? sorusunun en önemli cevaplarından birisi Ankara'nın diğer üniversitelerinin aksine doğayla iç içe olmasıdır. Beytepe Kampüsü'nün tam ortasında bulunan Yeşil Vadi ders aralarında vakit geçirebileceğiniz en güzel yerlerden biri! Uçsuz bucaksız ağaçlar, tertemiz havası, dünya güzeli hayvanlarıyla huzur veren Yeşil Vadi kampüsün en değerli noktalarından biri. Bizim tavsiyemiz, Bam'dan bilumum atıştırmalıklar alıp Yeşil Vadi'de saatler boyunca oturup kitap okumak. Hacettepe’de öğrenci olmak, Arkadaşlarınızla arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirip, huzuru bulmak demektir!

Hacettepe Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak İçin 8 Harika Neden

3. Bilginin Sınırsız Olduğu Kütüphaneler


Hacettepe, öğrencisine sınırsız bilgi kaynağı sağlamayı amaçlayan bir üniversitedir. Her iki kampüsünde de geniş kapasiteli, yeni nesil ve ağzına kadar bilgi ile dolu kütüphaneler vardır. En güzeli de, bunları kullanmak için gereken tek şey Hacettepe öğrenci kartı! Vize - final dönemlerinde kütüphanede sabahlamak, hep canlı olan kampüste geceler geçirmek Hacettepe'de öğrenci olmanın en tatlı belalarından biri. Ha şunu da belirtelim, bu kütüphane bir de duş bulunduruyor! Günlerce çıkmadan yaşayabilirsiniz :)

Hacettepe Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak İçin 8 Harika Neden

4. "Bam'a Gidelim Mi?"


Beytepe Kampüsü'nün en iyi bilinen mekanı BAM'dır. Farklı Hacettepe Üniversitesi bölümleri öğrencileri burada buluşur. Kahvenizi içer, yemeğinizi yer, çimlerde farklı bölümlerden insanlarla hep beraber takılabilirsiniz! Öğrenci evlerinin hemen arkasında, Hacettepe Öğrenci Kasabası'nda bulunan BAM, kampüsteki bütün öğrencilerin gözdesi. Birbirinden çeşitli mekanları, gizli saklı oluşu ile size okulda olduğunuzu unutturan bir yer. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci olmak BAM’da takılmak demektir.

Hacettepe Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak İçin 8 Harika Neden

5. Çeşitlerce Yemek Neredeyse Bedava!


Bam iyi hoş, e çeşit çeşit restoranlar da var tabii. Ama biliyoruz her öğrenci ay sonu yaklaştıkça yemekhaneye muhtaç kalacaktır. Burs gününü heyecanla bekleyen öğrencilerin en iyi dostu Hacettepe yemekhanesi karşınızda. Hacettepe öğrenci kartı kullanarak burada 4 çeşit yemeği sadece 2.35 TL karşılığında yiyebilirsiniz! Yediğiniz en iyi yemek mi olacak? Hayır tabii ki. Ancak kettleda makarna pişirmekten iyidir bizce.

Hacettepe Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak İçin 8 Harika Neden

6. Sanat Bu Üniversitenin Doğasında Var!


Hacettepe Üniversitesi bölümleri düşünüldüğünde, Güzel Sanatlar'ı atlamak olmaz. Bu kampüsün her noktasında Hacettepe mezunları imzalı birbirinden değerli heykeller ve resimler var. Rastgele dolaşırken kendinizi bir heykel sergisinde bulmanız işten bile değil. Önemli sanatçılar çıkarması ile bilinen Hacettepe Üniversitesi, bu geleneği kampüs yerleşkesinde de devam ettiriyor. Ha unutmadan, Güzel Sanatlar çevresinde dolanırken bir anda ikramlı bir resim sergisiyle karşılaşabilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi: "Daha İleriye, En İyiye!"


7. Yeni Öğrencinin İlk Göz Ağrısı: Amfi Tiyatro


Her yıl Hacettepe Üniversitesi Oryantasyon Programı kapsamında ilk olarak gidilen yer efsanevi açık hava amfi tiyatrosu oluyor. Buraya gelmeden Hacettepe'li olmazsınız desek abartmış olmayız. Rektörümüzün Hacettepe Üniversitesi hakkında bilgi verdiği programdan sonra, burada çok farklı etkinliklerde yer alabilirsiniz. Yıl boyunca sergiler, tiyatro oyunları, dinletiler ve daha bir çok programın düzenlendiği bu amfi tiyatro gerçekten de unutulmaz bir yer.

Hacettepe Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak İçin 8 Harika Neden

8. Tamamen Ücretsiz Spor Tesisleri!


Hacettepe'nin öğrencilerine her konuda imkanlar sağlamak konusuna ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bunlar sadece bilimle de sınırlı kalmıyor. Olimpik yüzme havuzu, Amerikan futbolu sahası, spor salonları... Tıp Fakültesi ile bilinen Hacettepe Üniversitesi Aklınıza ne gelirse, Hacettepe öğrenci kartı kullanarak ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz! EEE Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci olmak işte böyle birşey..

Hacettepe Üniversitesi'nde okumak için sebepler bitmez. Doğa ile çevrelenmiş kampüsü, öğrencilere yönelik etkinlikleri, akademik başarısı, sağladığı imkanlar ile ülkemizin en güzel üniversitelerinden birisi. Buraya gelen herkesin 4. yılında buruk dolaşması tesadüf olamaz değil mi? Öğrencilik hayatını uzatmayı diletecek kadar eğlenceli, bir o kadar da bilgi dolu bir maceraya hazır olun.

Hacettepe Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak İçin 8 Harika Neden

BONUS: Hacettepe Üniversitesi hakkında bilgi ararken belki de en önemlisi nerede oturacağınız. Hacettepe'ye ait iki yerleşke; Cebeci ve Beytepe birbirinden uzak mesafede bulunuyor. Bu sebeple Hacettepe Üniversitesine yakın semtler kampüsünüze göre değişebilir. Tıp fakültesi öğrencisi, yani Cebeci kampüsü öğrencisiyseniz Dikimevi, Kurtuluş, Kızılay ve Cebeci semtleri okula yürüyerek gitmeniz için yeterli olacaktır :)

Ancak Beytepe kampüsündeyseniz, her gülün bir dikeni olduğunu unutmamak lazım. Fakat şehir merkezine uzak olan bu kampüse metro hattı üzerinde bir semtte yaşayarak yine de kolayca ulaşabilirsiniz. Son olarak, üniversitenin Ankara'nın neredeyse her yerine sabah servisleri sağladığını da belirtelim, gözünüz korkmasın :)İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.