Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Sizler için Türkiye'nin en güzel kampüslerini derledik. Bakalım Eğitimi, okulu, dersleri keyifli ortamları ile en iyi üniversite kampüslerinde yaşam nasıl?

Üniversiteler 10033 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü

Bildiğiniz gibi Boğaziçi Üniversitesi Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir. Boğaziçi Üniversitesi güney kampüsü ise Rumeli hisarı üstünde yani bebek sırtında bulunmaktadır. Türkiye'deki tüm üniversiteleri kıyasladığımızda belki de en güzel konumda bulunan kampüstür. Hatta biraz daha ileriye gidecek olursak dünyanın en güzel kampüsleri arasında da yer alabilir.

Boğaziçi Üniversitesi'nin yeşil kampüsünde geçirdiğiniz her vakit içinize huzur dolacak. Çinlilerin üzerinde arkadaşlarınızla popüler kültürden bahsedilebilir, Küçük Bebek yokuşundan inerek Bebeğin güzel ortamlarında vakit geçirebilirsiniz.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Boğaziçi Üniversitesi Yorumları

ODTÜ Kampüsü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin birçok kampüsü bulunmaktadır ancak Eymir Gölü içerisinde yer alan kampüsü efsanedir. Meşhur devrim stadı'nın bulunduğu, öğrencilerin birbirlerine hocam diyerek hitap ettiği ve aynı zamanda Türkiye'nin en zeki öğrencilerinin yer aldığı kampüs diyebiliriz.

E biliyorsunuz bu güzelliği tatmak o kadar da kolay olmayabilir.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

ODTÜ Yorumları

Sabancı Üniversitesi Kampüsü

Sabancı Üniversitesi'nin yeşil kampüsü içinizi ısıtacak. Büyük bir alanı kaplayan çimler öğrencilerin en uğrak noktalarından. Kampus olanaklarını ele alırsak spor salonları sosyal etkinliklerin düzenlenebileceği alanlar stadyumlar ve nitelikli kütüphanelerle Sabancı Üniversitesi de bu sıralamada yerini sağlamlaştırıyor.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Sabancı Üniversitesi Yorumları

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Biliyorsunuz ki kampüs denilince akla ilk olarak çimenler, kütüphaneler, öğrencilerin ders alabileceği alanlar ve spor salonları gibi yerler gelir. İTÜ ayaza kampüsünde tüm bahsettiğimiz yerlerin dışında yapay gölet, büyük bir stadyum ve birçok öğrenci kafesi bulunmaktadır. İTÜ'nün 5 farklı kampüsü bulunmaktadır, ancak en büyük kampüsü ayaza kampüsüdür.

Dünyanın en yeşil 100 Üniversitesi kampüsü arasında yer alan İTÜ ayazağa kampüsünde okumak isterseniz; siz de İstanbul Teknik Üniversitesi bölümlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

İTÜ Yorumları

Galatasaray Üniversitesi Kampüsü

İstanbul'un en güzel yeri neresi diye soracak olursanız belki de bu sorunun cevabı Galatasaray Üniversitesi kampüsü olacaktır. Ortaköy ve Beşiktaş arasında bulunan Galatasaray Üniversitesi kampüsü belki de Türkiye'nin en ferah ve huzurlu yerlerinden bir tanesidir. Merkezi konumda olması, deniz kenarında olması ve eşsiz boğaz manzarasıyla öğrencilerinin keyfini sürdüğü bir yer olacaktır.

Galatasaray Üniversitesi'nin eğitim dili Fransızcadır. Tercih ederken bu kriteri de göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Galatasaray Üniversitesi Yorumları

Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü

Koç Üniversitesi Rumeli Feneri kampüsü içerisine girdiğiniz andan itibaren sizi büyüleyecektir. Kampüsün içerisine girdiğiniz zaman sanki ayrı bir şehirdeymişsiniz gibi hissedeceksiniz. Mükemmel bir mimari tasarıma sahip kampüs, öğrencilerin bolca eğlenceli vakit geçirebileceği alanlara sahiptir.

Bilim kapısındaki yıldızlı tavanı ve Koç meydanı'ndaki güneş tasarımını incelemenizi mutlaka öneriyoruz.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Koç Üniversitesi Yorumları

ÇOMÜ Kampüsü

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi kampüsü şehirden bir tık uzaklıktadır. Bu büyük kampüsün içerisinde bir yokuş bulunuyor ve bu yokuşu çıkarken biraz yorulabilirsiniz. Ancak kampüsün içerisinde bulunan yurtlar marketler öğrenci kafeteryaları ve muazzam kütüphanesi sizi eşsiz bir manzaraya karşılıyor. Bu kütüphaneyi gördükten sonra ders çalışma veriminiz oldukça artacaktır.

ÇOMÜ kampüsü belki de Çanakkale Boğazı'nı en net gören yer olarak bilinmektedir.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

ÇOMÜ Yorumları

Anadolu Üniversitesi Kampüsü

Zaten Eskişehir'de okuyorsanız Türkiye’deki en şanslı öğrencilerden birisinizdir. Anadolu Üniversitesi'nin kampüsü dünyanın en iyi üniversite kampüsleri ile yarışabilir konumdadır. Üniversitenin kampüsünde 7 24 açık kütüphane, Japon bahçesi, KYK yurdu ve öğrencilerin her türlü sosyalleşebileceği kaliteli mekanlar bulunmaktadır.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Anadolu Üniversitesi Yorumları

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsü belki de İstanbul'un en merkezi yerindedir. Beşiktaş'ın öğrenci bölgesi olduğunu zaten biliyoruz. Ancak Bahçeşehir Üniversitesi kampüsünde öğrenciyseniz her yere ulaşım imkanınız olacak ve deniz kenarında ice lattenizi yudumlayarak derse yavaş yavaş girebileceksiniz.

Üstelik dersten sonra sosyalleşebileceğiniz Beşiktaş, Taksim, Ortaköy ve Kadıköy gibi alanlarda çok yakın.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Bahçeşehir Üniversitesi Yorumları

Mimar Sinan Üniversitesi Kampüsü

Bahçeşehir Üniversitesi'nin konumundan ve Galatasaray Üniversitesi'nin konumundan bahsetmiştik. Mimar Sinan Üniversitesi kampüsü de aynı Galatasaray ve Bahçeşehir Üniversitelerinin kampüsleri gibi Ortaköy ve Beşiktaş arasında bulunmaktadır. Sanata hevesli bir öğrenciyseniz sadece bu kampüste okumak için bile Mimar Sinan Üniversitesini tercih edebilirsiniz.

Ders çıkışı Ortaköy'de kumpir yemeyi unutmayın!

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yorumları

Bilgi Üniversitesi Kampüsü

Bilgi Üniversitesi kampüsü, modern ve çağdaş bir yapıya sahiptir. Öğrenciler, dersliklerin yanı sıra laboratuvarlar, kütüphane, spor salonu, sosyal alanlar ve dinlenme alanları gibi birçok farklı imkandan faydalanabilirler. Kampüs içerisindeki etkinlikler, kulüpler ve sosyal projeler ise öğrencilerin aktif bir üniversite hayatı sürmelerini sağlar.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Bilgi Üniversitesi Yorumları

Bilkent Üniversitesi Kampüsü

Bilkent Üniversitesi, yeşil alanları, temiz çevresi, güvenli atmosferi, zengin kafeteryaları, marketleri, sağlık merkezi, eczanesi, postanesi, yurtları ve diğer tüm olanaklarıyla öğrencilerine bir eğlence, kültür ve sanat atmosferi sunmaktadır. Bu kapsamlı imkanlar, öğrencilerin akademik hayatlarının yanı sıra sosyal hayatlarını da zenginleştirmektedir.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Bilkent Üniversitesi Yorumları

Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsü

Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, öğrencilerin kalplerini çalan, samimiyet dolu ve eğlenceli bir yerdir.

Hayalini kurduğunuz üniversite yaşamı için mükemmel bir seçim olan Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, enerjisiyle sizi büyüleyecek bir atmosfere sahiptir. Bu kampüs, öğrencilerin kalplerini çalmak için her türlü detayı düşünmüştür.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

Yıldız Teknik Üniversitesi Yorumları

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü

stanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü, şehrin merkezinde konumlanmış ve tarihi dokusuyla öğrencilere benzersiz bir deneyim sunan bir yerdir. Kampüs, hem öğrenme ortamı hem de sosyal yaşam açısından zengin olanaklara sahiptir. Tarihi binası, heybetli kütüphanesi, yeşil alanları ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği meydanıyla öğrencilerin kalplerini çalar.

Kampüste yer alan kafeler, restoranlar ve etkinlik mekanları, öğrencilerin bir araya gelip arkadaşlıklar kurmasını ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlar. Beyazıt Kampüsü, hem öğrenim sürecindeki heyecanı yaşamak hem de öğrenci hayatının keyfini çıkarmak isteyenlere unutulmaz bir deneyim sunar.

Türkiye’nin En Güzel Üniversite Kampüsleri

İstanbul Üniversitesi Yorumları

İçeriği Paylaş