Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Sebep

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Sebep

İyi bir kariyer için iyi bir üniversitede iyi bir eğitim almanız gerekmektedir. İşte tam bu noktada size İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinden bahsedeceğiz.

Üniversiteler GOOGLE Abone Ol 3685 0 2 yıl önce 2 yıl önce

Üniversitede aldığınız eğitim, kazanımlarınız ve deneyimleriniz sizi kendine güvenen ve ayakları yere basan bireyler haline getirir. Hem iyi bir eğitim almak hem de öğrenci dostu şehirlerden en iyisinde üniversite öğrencisi olmak isterseniz doğru adrestesiniz. Şimdi gelin Dokuz Eylül Üniversitesinde okumanın avantajlarını öğrenelim.

1. İzmir’de yaşama fırsatı

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; üniversite demek ufku açık, modern, kendini yetiştiren bireyler haline gelmek demektir. İzmir bu açıdan son derece doğru bir şehir tercihi olacaktır. Çünkü hayatınızın en önemli yıllarını geçireceğiniz şehir size güzellikler kazandırmalıdır. Son derece aydın bir şehir olan İzmir, zaten herkes tarafından öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Burada okuyan birçok öğrenci, üniversite hayatı bittikten sonra bile memleketlerine dönmeyip, İzmir’de kalmayı tercih etmiştir. Bu nedenden dolayıdır ki İzmir’de, öğrenci dostu şehirler sıralamasında hep en üstlerde yer almaktadır.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Sebep

2. Kaliteli eğitim

Dokuz Eylül Üniversitesi tek bir kampüse sahip olmayıp, şehrin belli bölümlerine dağınık bir şekilde yayıldığı için öğrencilik hayatınızın geçeceği bölge okuduğunuz bölüme göre değişir. Bu sebeple ilk olarak Buca'da yer alan bir kampüste okuyorsan İzmir'de değil Buca'da okuyacağın gerçeğini kabullenmen gerekir. Kampüsünüzün yerini öğrendikten sonra konumuna göre ev tutabilir ya da yurtta kalabilirsiniz.

3. Uygun kiralar

Özellikle Buca bölgesinde uygun kiralı evler bulmak mümkündür. Genellikle 2 ya da 3 arkadaşınızla beraber tutacağınız evlerde, yüksek kira bedelleri ödemeden güzel günler geçirebilirsiniz. Rahatınıza düşkün biriyseniz, tek başınıza da ev kiralayabilirsiniz tabi ki. Standart daireleri yanı sıra 1+1 apartlar da İzmir’in genelinde yaygın olduğu için konaklama konusunda bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Sebep

4. Kampüs hayatı

Her ne kadar Dokuz Eylül Üniversitesi’nin birden fazla kampüsü olsa da, bütün kampüslerde sosyal yaşam canlıdır ve güzel imkânlar vardır. Amfi tiyatro, cep sineması, geniş yeşil alanı ve çeşitli spor salonları hemen hemen her kampüste bulunmaktadır. Derslerden ve sınavlardan bunaldığınız zamanlarda çeşitli kulüp etkinliklere katılarak zamanınızı eğlenceli hale getirebilirsiniz.


5. İlk yılınızın kaçınılmaz destinasyonu; Dokuzçeşmeler Kampüsü

Bölümünüz ne olursa olsun eğer hazırlık okuyacaksanız şimdiden araştırmanız gereken yer Dokuzçeşmeler Kampüsü olmalı. Bu kampüs, diğerlerine göre biraz küçük olsa da şirin ve rahat alışabileceğiniz bir kampüstür. Önemli dostluklar edineceğiniz İzmir’deki üniversite hayatınızİzmir’deki üniversite hayatınız boyunca en sağlam arkadaşlıkların temelini muhtemelen Dokuzçeşmeler Kampüsünde atacaksınız.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Sebep

6. Sosyal mekanlar

Dokuzçeşmeler'de okuyorsan Odak, Denge, Sherwood ya da Eylül Köşk'ü mutlaka gidip görmelisin. Kampüsün simgelenmiş yerleridir buralar. Bu tarz sosyal alanlarda bütün okul birbiriyle kaynaşıp, bölüm ya da sınıf fark etmeksizin birbirini tanır hale gelir. Sherwood'da çamların altında çayını yudumlayıp, öğle aralarında Eylül Köşk'e giderek harika yemekler yiyebilirsin.

7. İzmir’in iklimi

Bu güzel üniversitede öğrenci olmanın en büyük avantajlarından biri de İzmir’in hiç soğumayan ve her daim içinizi ısıtan ılıman iklimidir. Bu sayede sadece bu güzel iklimin tadını çıkarmakla kalmayıp, kışın ciddi bir maliyet olan yakıt gideri derdinizde olmayacak. Özellikle soğuk iklimden gele öğrenci arkadaşlar ne demek istediğimi çoktan anladılar.

Tarihi, kültürü ve her daim misafirperver sıcak insanı ile İzmir’de, Dokuz Eylül Üniversitesinde öğrenci olmanın mutluluğu bu satırlara sığamayacak kadar fazla! Siz de çok düşünmeden gönül rahatlığıyla Dokuz Eylül Üniversitesini tercih edebilir, bu nadide öğrenci şehrinde okumanın ve kaliteli bir eğitimin yanı sıra, kültürel açıdan çok şey biriktirebilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesini veya bölümlerini tanıtmak ister misin?
İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.