Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

İzmir’de öğrenci olmak, sadece şanslı öğrencilerin başına gelebilecek bir durum. Gelin İzmir’in güzelliklerini beraber inceleyelim.

Şehirler 5502 Güncelleme: 3 yıl önce 3 yıl önce

Adına şarkılar ve şiirler yazılan, insanı da kendisi gibi sımsıcak olan, denize çıkan sokaklarıyla halkının kalbini çalan bir şehir İzmir. Üstelik, tüm yönleriyle zaten tam bir öğrenci şehri olan İzmir’in en iyi üniversite şehirleri arasında olma sebepleri bunlarla da sınırlı değil! İzmir’de öğrenci olmak, sadece şanslı öğrencilerin başına gelebilecek bir durum. Gelin İzmir’in güzelliklerini beraber inceleyelim.

1. Deniz Kokan Bir Hava ve Ilıman İklim

İster Karşıyaka’da ol ister Bornova’da… Hangi mevsimde olursan ol, sabah olup da gün doğunca mis gibi bir deniz kokusuna uyanırsın! İzmir’in öğrenci dostu şehirler arasında en büyük avantajı da budur. Üstelik havası da oldukça ılımandır bu şehrin. Yani üşütmekten korkmadan, çayını kahveni alıp balkonunda ders çalışabilirsin. Balkon demişken… İzmir’de neredeyse tüm evlerde, havanın ve deniz kokusunun keyfini çıkarabileceğin bir balkon olduğunu da söylemeden geçmeyelim!

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

2. İzmir’in En Az Havası Kadar Güzel İnsanları

Metropollerin tüm avantajlarının ve küçük şehirlerin samimiyetinin bir şehirde bir arada bulunduğunu hayal edebilir misin? Üniversite için en iyi şehirlerden biri olan İzmir, işte tam da böyle bir yer… “Günaydın!” ve “Kolay gelsin!” cümlelerine cevap alabileceğin, tanımadıklarınla selamlaşabileceğin, sen istemeden yardım teklif eden insanlarla tanışacağın bir şehir burası!

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

3. En Lüks Mekanlara Taş Çıkartır: Alsancak Çimler

İzmir’de öğrenci olmak demek, eğlenmek ve iyi zaman geçirmek için paraya ihtiyaç duymamak demek! Sabah yürüyüşlerini huzurla yapacağın ve trafiğe takılmadan bisiklet sürebileceğin kordon boyu, gün içerisinde oturup soluklanacağın ve akşam olunca kendi içeceğini alıp arkadaşlarına “Hadi çimlere!” diyeceğin, hatta orda takılan yeni insanlarla tanışacağın Alsancak çimler...

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

4. Hem Lezzetli Hem Hesaplı Sokak Lezzetleri

Bir şehri öğrenci şehri yapan en önemli özelliklerden bir tanesi de yeme içme çeşitliliği. Dersler, projeler, vizeler, sınavlar… Bunlarla uğraşırken üç öğün yemek hazırlamaya vaktin kalmayacak ama korkma! Her köşe başında bulabileceğin, her satıcısı kendine göre marka olmuş İzmir’e özgü sokak lezzetleri en büyük kurtarıcın. Boyoz, gevrek, kumru, midye… Tatlı krizin gelirse de bomba!

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

5. Şehre Çok Yakın Tatil Beldeleri

Belki vizelerin bittikten sonra belki de havalar ısındığında bir haftasonu kaçamağı için gidebileceğin en harika koylar yalnızca bir iki saat mesafede! İzmir’de öğrenci olmak demek, yol parasından başka hiçbir harcama yapmadan, sırt çantanı ve çadırını alıp birkaç saat içerisinde İzmir’in en güzel tatil yerlerine ulaşabilmek demek!

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

6. Sabahlar Olmasın Denecek Bir Gece Hayatı

Gece hayatı herkese göre olmasa da, seven için de vazgeçilmez bir eğlence türü. En iyi üniversite şehirlerinden biri olan İzmir, aynı zamanda en uygun fiyatlı ve güvenli gece hayatının da yaşandığı yer! Sen de istersen, Alsancak çimlerde biraz keyif yaptıktan sonra, birkaç sokak arkadaki Gazi Kadınlar Sokağı’na gidip dansın ve müziğin tadını çıkarabilirsin!

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

7. Okurken İş Deneyimi Kazanmak

Öğrenci dostu şehirlerden biri olan İzmir, aynı zamanda iş fırsatlarıyla dolu! İzmir’de okurken bir yandan part-time çalışarak para biriktirebilir ya da kendi alanında stajlar yaparak deneyim kazanabilirsin.

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

8. Tercih Edebileceğin Birbirinden Güzel Üniversiteler

En iyi üniversite şehirleri arasına en tepeden girmek öyle kolay olmuyor. İzmir’de eğitim alabileceğin üniversitelerin başında Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bulunuyor. Bu başarılı devlet üniversitelerinin haricinde en çok tercih edilen özel üniversiteler ise Yaşar Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak ön plana çıkıyor. Sende İzmir’i tercih etmeye hazır mısın?

İzmir’de Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden
İçeriği Paylaş