Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Tütün Eksperliği Yüksekokulu 2024 Taban Puanları

DGS Tütün Eksperliği Yüksekokulu 2024 Taban Puanları

DGS Tütün Eksperliği Yüksekokulu 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Tütün Eksperliği Yüksekokulu DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1159 Güncelleme: 6 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Tütün Eksperliği Yüksekokulu DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Tütün Eksperliği Yüksekokulu taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Tütün Eksperliği Yüksekokulu 2024 taban puanlarına ve Tütün Eksperliği Yüksekokulu kontenjanlarına yer verilmiştir. Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Tütün Eksperliği Yüksekokulu 2024 Taban Puanları

2024 Tütün Eksperliği Yüksekokulu DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Manisa Celâl Bayar ÜniversitesiTütün EksperliğiSAY2226,74705228,22498

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Tütün Eksperliği Yüksekokulu DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Tütün Eksperliği Yüksekokulu DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Organik Tarım
  • Tarım
  • Tarım Teknolojisi
  • Tütün Tarımı Ve İşleme Teknolojisi
  • Tütün Yetiştiriciliği Ve İşlemeciliği

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümü Nedir?

Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü sayısal meslekleri (SAY meslekleri) arasında bir bölümdür.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu nedir, Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü mezunu ne iş yapar, Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Tütün Eksperliği Yüksekokulu bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sayısal bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş