DGS Su Ürünleri Mühendisliği Taban Puanları

Dikey Geçiş Sınavı 795 0 3 ay önce
DGS Su Ürünleri Mühendisliği Taban Puanları

DGS Su Ürünleri Mühendisliği taban puanları ve kontenjanları aşağıdaki gibidir. 2022 DGS için hazırladığımız verileri inceleyebilirsiniz.

DGS Su Ürünleri Mühendisliği 2022 taban puanları

2022 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. Ayrıca DGS puan hesaplama aracımıza da aşağıdaki mavi alandan ulaşabilirsiniz. Dikey Geçiş Sınavı taban puanları ve kontenjanlarının yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Su Ürünleri Mühendisliği taban puanlarına ve kontenjanlarına yer verilmiştir. Eğer farklı bölümlerin puanlarına ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki sarı alandan ulaşabilirsiniz.

Okul Bölüm Tür Kon. Yer. Taban P.
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 262,0
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği (İngilizce) SAY 2 2 255,0
MERSİN ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 250,0
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 246,3
FIRAT ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 246,2
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 243,8
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 243,7
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 241,6
EGE ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 4 4 239,4
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 238,3
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 236,6
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 3 3 231,9
İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 231,9
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ Su Ürünleri Mühendisliği SAY 2 2 230,9

DGS ile geçiş yapmak için kaç puan almak gerekir?

DGS için belirlenen herhangi bir taban puan yoktur. Edindiğiniz puana göre tercih yapabilirsiniz.

DGS'de kaç kontenjan var?

Dikey Geçiş Sınavı için her bölüm ayrı ayrı kontenjan belirlemektedir. Yukarıdaki tabloda DGS Üniversite puanlarını ve kontenjanlarını inceleyebilirsiniz.

DGS Geçiş bölümleri nelerdir?

DGS ile geçebileceğiniz bölümler öğrenim gördüğünüz önlisans programına göre değişkenlik göstermektedir. En son gerçekleştirilen DGS kılavuzundan hangi bölümlere geçebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

DGS ile geçiş yapmak zor mu?

DGS sayısal mantık ve sözel mantık sınavlarından oluşmaktadır. YKS sınavına göre daha kolaydır, ancak istikrarlı ve disiplinli bir çalışma yaparak başarıya ulaşabilirsiniz.

DGS ile geçiş yaptıktan sonra kaç yıl okunuyor?

Bu durum bölümden bölüme değişkenlik göstermektedir. Geçeceğiniz okulun saydığı veya eş değer gördüğü derslerden muaf olacaksınız. Onun haricindeki dersleri almakla yükümlüsünüz. 2022 DGS tercihlerinizi, geçiş yapacağınız lisans programlarının yabancı dil eğitimleri ve ders içeriklerini baz alarak gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

DGS 2021 kaç kişi yerleşti?

2021 DGS sınavına 289 bin 208 kişi girdi. 209.606 kişi DGS tercihi yaptı. Örgün öğretim, ikinci öğretim, uzaktan öğretim ve açık öğretim programlarına toplam olarak 103.297 aday yerleşti. Bunun sonucunda boş kalan kontenjan sayısı ise 5.369 oldu.

Bu verilerin daha detaylı şekline Ösym'nin internet adresinden "DGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler" şeklinde aratarak ulaşabilirsiniz.

Önlisans başarı puanı nasıl hesaplanır?

Önlisans Başarı Puanı (ÖBP), akademik not ortalamanızın (Min: 50, Max:100) 0,8 katsayısı ile çarpılmış halidir. DGS puanı hesaplamalarında bu puan baz alınarak sonucunuz ortaya çıkmaktadır.

Yukarıdaki tablodaki 2022 DGS taban puanları ve diğer veriler Ösym'den alınmıştır. Veriler insan eliyle derlendiği için hata oluşma olasılığı vardır. Bu yüzden sınava girmeden önce Ösym'nin yayınladığı verileri incelemenizi tavsiye ediyoruz. Universitenitanit.com bu konuda hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Paylaş!

Puanla!
Skor: 0 ( 0 )

Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
Gönder