Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Sahne Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Sahne Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Sahne Tasarımı 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Sahne Tasarımı DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 796 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Sahne Tasarımı DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Sahne Tasarımı taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Sahne Tasarımı 2024 taban puanlarına ve Sahne Tasarımı kontenjanlarına yer verilmiştir. Sahne Tasarımı bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Sahne Tasarımı 2024 Taban Puanları

2024 Sahne Tasarımı DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Dokuz Eylül ÜniversitesiSahne TasarımıSÖZ1235,81193--
Kocaeli ÜniversitesiSahne TasarımıSÖZ1----
Süleyman Demirel ÜniversitesiSahne TasarımıSÖZ1271,51284--

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Sahne Tasarımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Sahne Tasarımı DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Sahne Tasarımı bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Sahne Işık Ve Ses Teknolojileri
  • Sahne Ve Gösteri Sanatları Işık Teknolojisi
  • Sahne Ve Gösteri Sanatları Ses Teknolojisi
  • Sahne Ve Gösteri Sanatları Teknolojisi
  • Sahne Tasarımı
  • Sahne Ve Dekor Tasarımı

Sahne Tasarımı Bölümü Nedir?

Sahne Tasarımı bölümü sözel meslekleri (SÖZ meslekleri) arasında bir bölümdür.

Sahne Tasarımı nedir, Sahne Tasarımı bölümü mezunu ne iş yapar, Sahne Tasarımı bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Sahne Tasarımı bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Sahne Tasarımı Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Sahne Tasarımı bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Sahne Tasarımı bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Sahne Tasarımı bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Sahne Tasarımı bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Sahne Tasarımı Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sözel bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş