Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Optik ve Akustik Mühendisliği 2024 Taban Puanları

DGS Optik ve Akustik Mühendisliği 2024 Taban Puanları

DGS Optik ve Akustik Mühendisliği 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Optik ve Akustik Mühendisliği DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1814 Güncelleme: 8 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Optik ve Akustik Mühendisliği DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Optik ve Akustik Mühendisliği 2024 taban puanlarına ve Optik ve Akustik Mühendisliği kontenjanlarına yer verilmiştir. Optik ve Akustik Mühendisliği bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Optik ve Akustik Mühendisliği 2024 Taban Puanları

2024 Optik ve Akustik Mühendisliği DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Gaziantep ÜniversitesiOptik ve Akustik Mühendisliği (İngilizce)SAY1262,20647287,54267

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Optik ve Akustik Mühendisliği DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Optik ve Akustik Mühendisliği DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Odiometri / Odyometri
  • Optisyenlik

Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü Nedir?

Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü sayısal meslekleri (SAY meslekleri) arasında bir bölümdür.

Optik ve Akustik Mühendisliği nedir, Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü mezunu ne iş yapar, Optik ve Akustik Mühendisliği bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Optik ve Akustik Mühendisliği bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sayısal bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş