Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 2024 Taban Puanları

DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 2024 Taban Puanları

DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1884 Güncelleme: 8 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 2024 taban puanlarına ve Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik kontenjanlarına yer verilmiştir. Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 2024 Taban Puanları

2024 Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Düzce Üniversitesi Sigortacılık ve Sosyal GüvenlikEA6218,90520227,27649
Düzce Üniversitesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik (İÖ)EA4218,14226214,23219

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Banka Ve Sigorta Yönetimi
  • Bankacılık Ve Sigortacılık
  • Genel İşletme
  • İş İdaresi
  • İşletme
  • İşletme Yönetimi
  • İşletmecilik
  • Sigortacılık
  • Sosyal Güvenlik
  • Yönetim

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Nedir?

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik nedir, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü mezunu ne iş yapar, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş