Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS İngiliz Dil Bilimi 2024 Taban Puanları

DGS İngiliz Dil Bilimi 2024 Taban Puanları

DGS İngiliz Dil Bilimi 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 İngiliz Dil Bilimi DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1619 Güncelleme: 6 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde İngiliz Dil Bilimi DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS İngiliz Dil Bilimi taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS İngiliz Dil Bilimi 2024 taban puanlarına ve İngiliz Dil Bilimi kontenjanlarına yer verilmiştir. İngiliz Dil Bilimi bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS İngiliz Dil Bilimi 2024 Taban Puanları

2024 İngiliz Dil Bilimi DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi (İngilizce)SÖZ2268,47933267,94085
Mersin Üniversitesi İngiliz Dilbilimi (İngilizce)SÖZ6237,18364230,65793

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

İngiliz Dil Bilimi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre İngiliz Dil Bilimi DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. İngiliz Dil Bilimi bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Çevirmenlik
  • İngiliz Dili Ve Edebiyatı
  • Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik
  • Uygulamalı İngilizce Ve Çevirmenlik
  • Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik

İngiliz Dil Bilimi Bölümü Nedir?

İngiliz Dil Bilimi bölümü sözel meslekleri (SÖZ meslekleri) arasında bir bölümdür.

İngiliz Dil Bilimi nedir, İngiliz Dil Bilimi bölümü mezunu ne iş yapar, İngiliz Dil Bilimi bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve İngiliz Dil Bilimi bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile İngiliz Dil Bilimi Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile İngiliz Dil Bilimi bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin İngiliz Dil Bilimi bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin İngiliz Dil Bilimi bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin İngiliz Dil Bilimi bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

İngiliz Dil Bilimi Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sözel bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş