Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2024 Taban Puanları

DGS İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2024 Taban Puanları

DGS İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 İlköğretim Matematik Öğretmenliği DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 4517 Güncelleme: 8 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde İlköğretim Matematik Öğretmenliği DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS İlköğretim Matematik Öğretmenliği taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2024 taban puanlarına ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği kontenjanlarına yer verilmiştir. İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2024 Taban Puanları

2024 İlköğretim Matematik Öğretmenliği DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Gazi Üniversitesiİlköğretim Matematik ÖğretmenliğiSAY1196,59913200,48703

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

İlköğretim Matematik Öğretmenliği DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre İlköğretim Matematik Öğretmenliği DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Eğitim Önlisans
  • İlkokul Öğretmenliği
  • İlköğretim Matematik Öğretmenliği
  • Sınıf Öğretmenliği

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Nedir?

İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü sayısal meslekleri (SAY meslekleri) arasında bir bölümdür.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği nedir, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü mezunu ne iş yapar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sayısal bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş