Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Hidrojeoloji Mühendisliği 2024 Taban Puanları

DGS Hidrojeoloji Mühendisliği 2024 Taban Puanları

DGS Hidrojeoloji Mühendisliği 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Hidrojeoloji Mühendisliği DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 947 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Hidrojeoloji Mühendisliği DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Hidrojeoloji Mühendisliği taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Hidrojeoloji Mühendisliği 2024 taban puanlarına ve Hidrojeoloji Mühendisliği kontenjanlarına yer verilmiştir. Hidrojeoloji Mühendisliği bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Hidrojeoloji Mühendisliği 2024 Taban Puanları

2024 Hidrojeoloji Mühendisliği DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji MühendisliğiSAY1----

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Hidrojeoloji Mühendisliği DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Hidrojeoloji Mühendisliği DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Hidrojeoloji Mühendisliği bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Enerji

Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümü Nedir?

Hidrojeoloji Mühendisliği bölümü sayısal meslekleri (SAY meslekleri) arasında bir bölümdür.

Hidrojeoloji Mühendisliği nedir, Hidrojeoloji Mühendisliği bölümü mezunu ne iş yapar, Hidrojeoloji Mühendisliği bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Hidrojeoloji Mühendisliği bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Hidrojeoloji Mühendisliği bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Hidrojeoloji Mühendisliği bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Hidrojeoloji Mühendisliği bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Hidrojeoloji Mühendisliği bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Hidrojeoloji Mühendisliği bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sayısal bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş