Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Çini Tasarımı ve Onarımı 2024 Taban Puanları

DGS Çini Tasarımı ve Onarımı 2024 Taban Puanları

DGS Çini Tasarımı ve Onarımı 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Çini Tasarımı ve Onarımı DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 952 Güncelleme: 8 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Çini Tasarımı ve Onarımı DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Çini Tasarımı ve Onarımı taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Çini Tasarımı ve Onarımı 2024 taban puanlarına ve Çini Tasarımı ve Onarımı kontenjanlarına yer verilmiştir. Çini Tasarımı ve Onarımı bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Çini Tasarımı ve Onarımı 2024 Taban Puanları

2024 Çini Tasarımı ve Onarımı DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Dokuz Eylül ÜniversitesiÇini Tasarımı ve OnarımıSÖZ1250,85097267,94681

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Çini Tasarımı ve Onarımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Çini Tasarımı ve Onarımı DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Çini Tasarımı ve Onarımı bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Çini İşlemeciliği
  • Çini Sanatı Ve Tasarımı
  • Duvar Süsleme Sanatları
  • Eser Koruma
  • Mimari Restorasyon
  • Restorasyon
  • Restorasyon Ve Konservasyon
  • Geleneksel Tekstillerin Konservasyonu Ve Restorasyonu
  • Mimari Dekorasyon
  • Mimari Dekoratif Sanatlar

Çini Tasarımı ve Onarımı Bölümü Nedir?

Çini Tasarımı ve Onarımı bölümü sözel meslekleri (SÖZ meslekleri) arasında bir bölümdür.

Çini Tasarımı ve Onarımı nedir, Çini Tasarımı ve Onarımı bölümü mezunu ne iş yapar, Çini Tasarımı ve Onarımı bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Çini Tasarımı ve Onarımı bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Çini Tasarımı ve Onarımı Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Çini Tasarımı ve Onarımı bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Çini Tasarımı ve Onarımı bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Çini Tasarımı ve Onarımı bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Çini Tasarımı ve Onarımı bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Çini Tasarımı ve Onarımı Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sözel bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş