Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Cevher Hazırlama Mühendisliği 2024 Taban Puanları

DGS Cevher Hazırlama Mühendisliği 2024 Taban Puanları

DGS Cevher Hazırlama Mühendisliği 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Cevher Hazırlama Mühendisliği DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1656 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Cevher Hazırlama Mühendisliği DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Cevher Hazırlama Mühendisliği taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Cevher Hazırlama Mühendisliği 2024 taban puanlarına ve Cevher Hazırlama Mühendisliği kontenjanlarına yer verilmiştir. Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Cevher Hazırlama Mühendisliği 2024 Taban Puanları

2024 Cevher Hazırlama Mühendisliği DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
İstanbul Teknik ÜniversitesiCevher Hazırlama MühendisliğiSAY1254,08944283,02779

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Cevher Hazırlama Mühendisliği DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Cevher Hazırlama Mühendisliği DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Cevher Hazırlama
  • Maden
  • Maden Teknolojisi
  • Madencilik Teknolojisi
  • Metal İşleri
  • Metalografi Ve Malzeme Muayenesi
  • Metalurji
  • Metalurji Malzeme

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü Nedir?

Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü sayısal meslekleri (SAY meslekleri) arasında bir bölümdür.

Cevher Hazırlama Mühendisliği nedir, Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü mezunu ne iş yapar, Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sayısal bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş