Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Çalgı Yapımı ve Onarımı 2024 Taban Puanları

DGS Çalgı Yapımı ve Onarımı 2024 Taban Puanları

DGS Çalgı Yapımı ve Onarımı 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Çalgı Yapımı ve Onarımı DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1169 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Çalgı Yapımı ve Onarımı DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Çalgı Yapımı ve Onarımı taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Çalgı Yapımı ve Onarımı 2024 taban puanlarına ve Çalgı Yapımı ve Onarımı kontenjanlarına yer verilmiştir. Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Çalgı Yapımı ve Onarımı 2024 Taban Puanları

2024 Çalgı Yapımı ve Onarımı DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Anadolu Üniversitesi Çalgı Yapımı ve OnarımıSÖZ1----
Ege ÜniversitesiÇalgı Yapımı ve OnarımıSÖZ1----
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Çalgı Yapımı ve OnarımıSÖZ2----

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Çalgı Yapımı ve Onarımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Çalgı Yapımı ve Onarımı DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Çalgı Bakım Ve Onarım
  • Müzik Aletleri Yapım Ve Onarım
  • Saz Tamir

Çalgı Yapımı ve Onarımı Bölümü Nedir?

Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümü sözel meslekleri (SÖZ meslekleri) arasında bir bölümdür.

Çalgı Yapımı ve Onarımı nedir, Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümü mezunu ne iş yapar, Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Çalgı Yapımı ve Onarımı Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Çalgı Yapımı ve Onarımı bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Çalgı Yapımı ve Onarımı Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sözel bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş