Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Aksesuar Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Aksesuar Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Aksesuar Tasarımı 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Aksesuar Tasarımı DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1095 Güncelleme: 8 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Aksesuar Tasarımı DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Aksesuar Tasarımı taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Aksesuar Tasarımı 2024 taban puanlarına ve Aksesuar Tasarımı kontenjanlarına yer verilmiştir. Aksesuar Tasarımı bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Aksesuar Tasarımı 2024 Taban Puanları

2024 Aksesuar Tasarımı DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Dokuz Eylül ÜniversitesiAksesuar TasarımıSÖZ2235,73272239,01774

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Aksesuar Tasarımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Aksesuar Tasarımı DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Aksesuar Tasarımı bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Gemoloji Ve Mücevher
  • Kıymetli Taş Ve Metal İşlemeciliği
  • Kuyumculuk Ve Takı Tasarımı
  • Takı Tasarımı Ve Süs Taşları İşlemeciliği
  • Takı Ve El Sanatları
  • Taş Ve Metal İşlemeciliği
  • Uygulamalı Takı Teknolojisi

Aksesuar Tasarımı Bölümü Nedir?

Aksesuar Tasarımı bölümü sözel meslekleri (SÖZ meslekleri) arasında bir bölümdür.

Aksesuar Tasarımı nedir, Aksesuar Tasarımı bölümü mezunu ne iş yapar, Aksesuar Tasarımı bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Aksesuar Tasarımı bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Aksesuar Tasarımı Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Aksesuar Tasarımı bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Aksesuar Tasarımı bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Aksesuar Tasarımı bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Aksesuar Tasarımı bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Aksesuar Tasarımı Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sözel bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş