Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümü nedir, iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 398 Güncelleme: 7 ay önce 7 ay önce

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümü nedir?

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi, deniz tabanındaki petrol, doğal gaz ve diğer kaynakların araştırılması, çıkarılması ve üretilmesinde kullanılan teknolojik süreçlerin tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgili bir disiplindir. Bu bölümde öğrenciler, petrol ve doğal gaz arama teknikleri, deniz altı yapıları, açık deniz sondaj teknolojileri ve denizaltı üretim sistemleri hakkında eğitim alırlar.

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi mezunu ne iş yapar?

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümü mezunları, petrol, doğal gaz ve maden sektöründe arama, üretim, operasyon, yönetim ve mühendislik pozisyonlarında çalışabilirler. Ayrıca, denizcilik şirketlerinde, deniz altı tesisleri tasarımı ve inşaatı, sondaj ekipmanı ve teknolojisi geliştirme, çevre yönetimi ve danışmanlık hizmetleri gibi alanlarda da iş imkanları bulunmaktadır.

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümü dersleri nelerdir?

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Deniz Haritaları ve Kılavuzları
  • Deniz Yapıları
  • Denizcilik Ekonomisi ve İşletmeciliği
  • Denizcilik Hukuku
  • Denizcilik İşletmelerinde Muhasebe ve Finansman
  • Denizcilik İşletmelerinde Yönetim
  • Denizcilik ve Liman İşletmelerinde Lojistik
  • Denizcilik ve Ulaştırma İşletmelerinde İngilizce
  • Denizcilikte Güvenlik Yönetimi
  • Denizde Çevre Yönetimi

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş