Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 2023 Taban Puanları

İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İstanbul Okan Üniversitesi Logo

İstanbul Okan Üniversitesi Logo

İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: İstanbul Okan Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: %50 İndirimli
 • Genel Kontenjan: 46+0
 • Yerleşen: Doldu - 46
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (DİL)
 • 2022 Başarı Sırası: 58693
 • 2021 Başarı Sırası: 47360
 • 2022 Taban Puanı: 309.31115
 • 2021 Taban Puanı: 287.88511
İstanbul Okan Üniversitesi Logo

İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) taban puanları İstanbul Okan Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Başkent Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 372.63047 33713
2 İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 369.15275 34996
3 Biruni Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 359.85228 38489
4 İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 309.31115 58693
5 Uluslararası Balkan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 280.90690 70790
6 Uluslararası Saraybosna Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) 260.63509 80159

İstanbul Okan Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümü DİL ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de İstanbul Okan Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 58693, puanı ise 309.31115'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Okan Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümü DİL ile alan meslekler arasında olduğu için dile yatkınlığınız olması gerekmektedir. Özellikle yabancı dil bilmek tüm dünyada avantaj sağlamaktadır. Dil bölümünü seçmek, dil ve kültür hakkında ilgisi olan ve araştırma yapmak isteyen insanlar için uygun bir seçimdir. Dil bölümünde okumak, öğrenilen dille ilgili yazılı ve sözlü becerilerin pratikte kullanılmasını gerektirir. Eğer bir dil hakkında iyi bilgi sahibi değilseniz, o dil için ek bir çalışma yapmanız faydalı olabilir. Dil bölümünde okuyanlar, iletişim becerilerinin yanı sıra okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini de geliştirmelidir. Özetle, eğer İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümü %50 İndirimli bir bölümdür. 2022 yılında İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümü kontenjanı 46+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 46 olmuştur.

İstanbul Okan Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. İstanbul Okan Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. İstanbul Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (%50 İndirimli) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.