Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 2023 Taban Puanları

Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Doğuş Üniversitesi Logo

Doğuş Üniversitesi Logo

Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Doğuş Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 5+0
 • Yerleşen: Doldu - 5
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (EA)
 • 2022 Başarı Sırası: 299484
 • 2021 Başarı Sırası: 405083
 • 2022 Taban Puanı: 319.19386
 • 2021 Taban Puanı: 246.49815
Doğuş Üniversitesi Logo

Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) taban puanları Doğuş Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 İstanbul Medipol Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 346.93089 186174
2 Atılım Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 345.64288 190522
3 İstinye Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 338.21426 216792
4 Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 305.39982 375486
5 Beykent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 326.73343 263715
6 İstanbul Kent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 319.91370 295937
7 İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 314.79232 322028
8 Nişantaşı Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 316.16381 314806
9 Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 319.19386 299484
10 İstanbul Arel Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 312.07910 336694
11 Avrasya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) 270.74849 647645

Doğuş Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümü EA ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Doğuş Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 299484, puanı ise 319.19386'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Doğuş Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümü EA ile alan meslekler arasında olduğu için Türkçe ve matematiğe ilgili olmanız gerekmektedir. Ağır bir matematiğe ihtiyacınız yoktur ancak iyi düzeyde bilmeniz her zaman avantaj sağlayacaktır. Özetle, eğer Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür. 2022 yılında Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümü kontenjanı 5+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 5 olmuştur.

Doğuş Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. Doğuş Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Doğuş Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Burslu) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.