Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sosyal Medya Yöneticiliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sosyal Medya Yöneticiliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sosyal Medya Yöneticiliği bölümü nedir, Sosyal Medya Yöneticiliği iş olanakları nelerdir, Sosyal Medya Yöneticiliği mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 683 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Sosyal Medya Yöneticiliği bölümü nedir?

Sosyal Medya Yöneticiliği bölümü, sosyal medya platformları ve diğer dijital medya araçları üzerinde ürünlerin, hizmetlerin ve markaların tanıtımı, pazarlanması ve yönetimi ile ilgili becerileri öğreten bir ön lisans programıdır.

Sosyal Medya Yöneticiliği mezunu ne iş yapar?

Sosyal Medya Yöneticisi olarak mezun olanlar, sosyal medya ve diğer dijital platformlarda işletmeler, markalar ve hizmetler için içerik üretme, yayınlama ve takip etme işlemleri yapabilirler. İş olanakları arasında, dijital ajanslar, reklam ajansları, marka yönetimi, sosyal medya yönetimi, içerik pazarlama, dijital pazarlama, kampanya yönetimi, dijital strateji, e-ticaret yönetimi, SEO uzmanlığı, veri analitiği gibi alanlar yer almaktadır.

Sosyal Medya Yöneticiliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sosyal Medya Yöneticiliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticiliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sosyal Medya Yöneticiliği bölümü dersleri nelerdir?

Sosyal Medya Yöneticiliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sosyal Medya Yöneticiliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Dijital Pazarlama
  • Sosyal Medya Analitiği
  • Topluluk Yönetimi
  • Reklamcılıkta Sosyal Medya
  • Görsel Tasarım ve Animasyon
  • Yazılım Geliştirme
  • Veri Madenciliği
  • Dijital Strateji
  • Sosyal Medya Planlama ve Yönetimi
  • İnternet Reklamcılığı

Sosyal Medya Yöneticiliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sosyal Medya Yöneticiliği bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş