Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Profesyonel Bir CS:GO Oyuncusu Olmak İçin 6 Temel Kural

Profesyonel Bir CS:GO Oyuncusu Olmak İçin 6 Temel Kural

CS:GO oyunun geliştirici firması, en iyi oyun şirketleri arasında olan VALVE 24 Ağustos 1996 yılında Kirkland, Washington, ABD'de kurulmuştur.

Gaming 2530 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Oyun severlerin vazgeçemediği 1996 dan bu yana günümüze kadar evrilmiş en etkileyici takım tabanlı taktik oyunu olan CS:GO ‘da etkili bir oyuncu olabilmeniz için bazı taktiklerimizi sizin için derledik.

Bakalım Profesyonel bir CS:GO oyuncusu olma yolunda bize hangi başlıklar ışık tutacak?

Profesyonel Bir CS:GO Oyuncusu Olmak İçin 6 Temel Kural

1. Atış Talimi (Hedef Alma)

Takım tabanlı taktik nişancı video oyunlarında sizi hep bir adım öne taşıyacak olan şey tabi ki de öldürebilme yeteneğinizdir. Aiminiz ne kadar iyi olursa, kendinize güveniniz de o kadar artar. Düşmanın hangi bölgesine nasıl nişan alacağınızı, farenizin hassasiyet ayarı gibi her türlü çalışmayı oyun öncesi talimlerle pekiştirmeniz gereklidir. ‘’Ben oyunda öğrenirim ya’’ çıkışını yapanlardansanız eğer, olabildiğince kafaya nişan almaya ve ateş ettiğiniz sırada farenizle de aşağı doğru ufak bir hamle yapmaya özen gösterin. Şimdi ‘’nasıl yani’’ diye soracaksanız talim yapmanız gerekliliğini bir kez daha hatırlatmış oluruz. Her türlü hareket ve ufak da olsa her hamle aiminizi şekillendirir ve hızlandırır.

Ve bu konuda nişangahınız da önemi büyük. Ayarlarınızdan nişangâhınızı görebileceğiniz renk ve büyüklükte ayarlayıp olabildiğince çok yer kaplamamasına özen gösterin.

Profesyonel Bir CS:GO Oyuncusu Olmak İçin 6 Temel Kural

2. Takım Oluştur, Dahil Ol!

Başarı getiren cs:go taktikleri arasında en etkili yollardan biri, takım halinde savaşmaktır. İletişimin de sağlanacağı bu oyun düzeninde her zaman avantajlı hale gelirsiniz. Özellikle yeni başladıysanız oyunda kendini geliştirmiş oyuncularla bir arada oynamak hem çok şey öğretecek, hem de guvenli hissettirerek sizi atağa daha çabuk geçirecektir. Takım halinde oynayacak olmanın sorumluluğu da bir o kadar fazladır. Oyunun sunduğu oyuncu rolleri takımınızı kurarken büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden ‘’ Support, Entry, Fragger, Igl, AWPer, Lurker gibi rollerin ne olduğunu nasıl ayrıştığını ve size en yakın olanını seçip takımınıza katkı olmanız gerekir. Bu özelliklerin tüm ayrıntılarına youtube, twitch ya da diğer platformlardan video oyunları izleyerek hakim olabilirsiniz.

Böylelikle Takımınızla birlikte savaşırken sorumluluğunuzu yerine getirdiğiniz müddetçe başarıya adım adım yaklaşırsınız.

Ekip çalışmasının önemini hayatımızın her alanında görebiliriz. Cs:go taktiklerinde de birlik olmak, iletişim kurabilmek, birbirini korumak ve cesur olabilmek verilecek en iyi taktiklerdendir.


3. Hedeften Şaşma

Bomba temalı takım oyunlarında en çok yapılan hatalardan biri bomba kurmaya ya da çözmeye odaklanmamak oluyor. Devamlı adam öldürmek üzerine yoğunlaşırsanız risk alırsınız. Bombayı kuran tarafta iseniz bir an önce uygun pozisyonu bulup haritadaki kontrol edilebilecek en etkili alana bombayı kurmalısınız. Sonrası zaten patlamasını sağlamak.

Bomba imha etmeniz gereken tarafta iseniz, kurulan bombaya imha fake i vermeniz düşmanınızın ortaya çıkmasını sağlar ve alt ettikten sonra rahatlıkla bombayı imha edebilirsiniz. Direkt olarak sağınıza solunuza bakmadan imhaya odaklanırsanız vurulmanız kaçınılmazdır.

Profesyonel Bir CS:GO Oyuncusu Olmak İçin 6 Temel Kural

4. Silah ve Ekonomi

Düşman öldürdükçe kazanılan paranız ve kaybedilen ellerde azalan ekonominizi yönlendirebilmeniz çok önemli. Alınacak mühimmat ve kazanılacak el çok doğru orantıda ilerler. Yani en iyi olduğunuz ya da en pahalı silahınızı paranız varsa alabilirsiniz ve bu sizi üstün konuma geçirir. Ama kötü bir ekonomi ile silahlanamadığınız her el size yeniden kaybettirerek kısır bir döngü oluşturur. Bu yüzden elinizde bir sonraki ele silah çekebilecek para ayırmanız ya da kontrollü bir biçimde satın almaya özen göstermeniz gerekir. Ayağını yorganına göre uzat diye boşuna dememişler.

Dikkat isteyen konulardan biri de, her silah farklı bir öldürme parası vermektedir. Örneğin Bıçakla öldürme 1500 Dolar kazandırırken, AWP ile 100 dolar kazanırsınız. Tüm bu ayrıntıları araştırıp bütçenizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Profesyonel Bir CS:GO Oyuncusu Olmak İçin 6 Temel Kural

5. Sis ve Flash Bombası Kullanımı

Doğru kullanıldığında büyük avantaj sağlayan sis ve flash bombalarının kullanımı da cs:go taktiklerinde önemli bir rol oynar. Satın alma evresinde muhakkak ekonominize göre bu bombalara heybenizde yer vermeniz önemli.

Düşman hızlı ve seri biçimde üzerinize doğru geldiğinde bir flash bombası sis bombasından daha etkili olacaktır. Sis bombasının biraz geç işlemesi kullanacağınız anları değerlendirmenizde önemli bir bilgi. Hücum sırasında doğru noktalara atacağınız sis bombası sizi rahatlıkla bomba kurulacak alana sokar. Ya da bomba imha ederken kendinizi ya da takım arkadaşınızı kamufle edebilmek için de sis bombası kullanılabilir. Bu gibi taktikleri oyun öncesi talimlerle geliştirebilirsiniz.


6. Oyun İçi İletişim; Olmazsa Olmazlardan

En iyi oyun şirketlerinin oluşturduğu tüm takım oyunlarında iletişimin önemini belirtmemiz gerek. Bu iletişimi sağlayabilmeniz için de oyun içindeki haritalara hakim olmanız gereklidir. Bu konuda kendinizi geliştirmeniz ve oyun esnasında soğukkanlılıkla takım arkadaşlarınızı yönlendirebilmeniz, bilgilendirebilmeniz gereklidir. Tüm oyun severler için doğru info hayat kurtarır ve bomba kurumu ya da imhası sırasında avantaj sağlar. Bunun için haritalara hakimiyet önemlidir. CS:GO Video oyunun youtube ya da twitch videolarını izleyerek haritalara, silahlara ve oyuncu rollerine hakim olmalısınız.


İçeriği Paylaş