Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Tüm Zamanların En İyi Bilgisayar Oyunları

Tüm Zamanların En İyi Bilgisayar Oyunları

Oyuncuların, en iyi bilgisayar oyunlarını oynamak için birbirleriyle kıyasıya rekabete girdiği ve adeta sanal savaş içinde oldukları bir dönemdeyiz.

Gaming GOOGLE Abone Ol 3082 0 2 yıl önce 2 yıl önce

Sosyal medyanın ve canlı yayın uygulamalarının da çoğalmasıyla bilgisayar oyuncularının, oyun oynarken yaptıkları yayınlar çok ilgi görüyor. Özellikle Karantina döneminde yapılacak aktiviteleri bitirip 'asla oynamam' diyenler bile en az bir oyun denemiş ve haberdar. Google'da en çok aratılan kelimelerin başında da "bilgisayarım hangi oyunları kaldırır" geliyor. Peki, bu kadar insan, arkadaş grupları ne anlıyor tüm gün bilgisayar başında oyun oynamaktan ve bakalım neler yapıyorlar? :) Sizler için kalbimize ve beynimize kazandırılan en iyi bilgisayar oyunlarını derledik;

FİFA - Uluslararası Birlik Futbolu Federasyonu - 1993

1993'ten 2021'e yolculuk. En eski bilgisayar oyunlarından olan, EA Sports tarafından her yıl güncellenip yeniden karşımıza çıkacak olan bu efsanevi futbol oyunu kesinlikle e-spor algısının kıvılcımlarını taşıyan nitelikte. Henüz e-spor oluşmamışken arkadaş grupları arasında rekabeti tetikleyen ve gerçek futbol etkinlikleriyle iç içe geçmesini sağlayan şüphesiz ki en iyi bilgisayar oyunlarından. Kocaman bir neslin her yıl yeni yamalarla bu büyük değişime şahit oldukları bilgisayar oyunlarının Atası. Ne desek az kalır öyküsüne. Oyuna dair anlatacak tek bir kelime kalıyor ''FUTBOL''. Futbol aşıklarının 27 yıldır hiç bir futbol oyununda bulamadıkları tadını anlamak için, Andrew Anthony'nin seslendirdiği kulaklarımıza kazınan ''EA Sports tıdı Game '' (doğrusunu biliyoruz! sesini duymalısınız. :)

Tüm Zamanların En İyi Bilgisayar Oyunları

Half-Life ve Counter-Strike - 1995

O zamanlar bilgisayarda oynanabilecek oyunlar çok fazla değildi. Günümüzdeki birinci şahıs nişancı oyunlarının arasında tadı ve dönemi unutulmayanlardan Half-Life: Counter Strike. Zekice kurgulanmış, günlük hayattaki korkularımıza ve merakımıza 1995lerde dikkat çekildiği, ata oyun. Hakkında fazla söze de gerek yok. :) Oyun dünyasının bambaşka boyutuna merhaba dediğimiz ve hala kendisiyle görüşmekte olduğumuz yıllardır en sevilen oyunlardan. internet üzerinden oynanan strateji oyunları ya da aksiyon oyunları arasında hala en iyilerden biri belki de.

Tüm Zamanların En İyi Bilgisayar Oyunları

GTA - Grand Theft Auto - 1997

Karşımıza ilk kez 1997 yılında çıkan GTA, sadece bir değil birçok neslin cinsiyet ayırt etmeksizin oynadığı ve hayatımıza renk kattığını söylemezsek ayıp etmiş oluruz. Tüm oyunlarında Amerika Birleşik Devletleri şehirlerinin haritalarını kullanan bu oyun gerçekçi olması yönünden en iyi bilgisayar oyunları arasına dahil olmuştur. Her seride farklı bir hikayeyle karşımıza mükemmel grafikler çıkaran Rockstar Games çalışanları, kendilerine göre en iyi serinin GTA Vice City olduğunu belirtmeden de geçemiyor. GTA serisinin meraklıları şimdi de “GTA 6” için heyecanla bekliyorlar. Umarım en kısa zamanda aramızda olur.

Tüm Zamanların En İyi Bilgisayar Oyunları

League of Legends - 2009

Gelişen ve Değişen Bilgisayar oyunu algısında bir dönüm noktasına ulaşılmış başarılı bir Hikâye Oyunu. 140 farklı yeteneklere sahip şampiyonlardan oluşan bu oyun, takım tabanlı. Haritadaki 3 koridordan Savunucu kuleleri temizleyerek rakip Merkez noktasını imha etmek gerekiyor. Her oyunda hemen hemen her oyuncu tarafından bilenen 'merkez noktası' algısı LOL ile beraber kendini daha ışıltılı bir Dünya'ya sürüklüyor ve Fantastik sevenlerin gönlünü kazanıyor. League Of Legends'i bu kadar sevilir kılan en önemli özellik "Her şampiyonun kendine ait bir hikayesi olması" olabilir. Özellikle hikayeler çok dikkat çekici ve karakter seçiminizde etken bir rol oynuyor. LOL’da bir nevi kendi hikayenizi de yazmış oluyorsunuz :) Bizi merak ettiğimiz Fantastik Dünya'ya sokuyor. Büyü yetenekleri, Casus ya da koruyucu yetenekleri ile ayrı ayrı her kahramanı bilmek karşı takım karşısında avantaj sağlıyor. Takım çalışması ile kendinize bu sanal platformda bir yer buluyorsunuz. Oyundaki ara ara açılan eğlence modları da oyun stresinden biraz uzak kalıp sizi güldürmeyi başarıyor. League of Lengends figürlerinizi iyi seçin. Savaş oyunlarını seviyorsanız hemen başlayın.

Tüm Zamanların En İyi Bilgisayar Oyunları

PUBG - PlayerUnknown's Battlegrounds 2017

Kısaca PUBG olarak bilinen bu oyun, bir hayatta kalma savaşı. Uygulama neredeyse 10 milyon kullanıcıyı geçti. Böyle bir potansiyele sahip bir oyun e-spor alanının da gelişmesine yol açtı. Özellikle hayatta kalma filmleri ve dizilerini yakından takip edenlerin kendini oyunun içine ait hissetmemesi imkânsız. Grafik kalitesi ve gruplar halinde oynanabilmesi de oyunu daha bir gerçek kılıyor. 100 oyuncunun aynı uçaktan bir harita üzerinde istediği yere atlaması ile başlayan bu oyunda, zamanla hayatta kalabilme alanı daralıyor. Bu sırada haritadaki evlerden, belli noktalardan sırt çantanıza cephane yağmalıyorsunuz. Oyun içinde Araba ya da motor kullanabiliyor olmanız da çok heyecan veriyor. Amacınız bu şartlarda stratejik planlar ve kararlarla Finale ulaşıp, birinci çıkmaya çalışmak. Sonra ne mi oluyor? Başarırsan Başarı duygun kabarıyor oyunun deyimiyle ''Çorba Paran Çıkıyor'' :) ve bu kazanma hissi için yeniden oynuyorsun. Kaybedersen daha iyisini başarabilmek için tekrar denemek istiyorsun. Neticede gerçek yaşamla bağı burada başlıyor. PUBG, özellikle son zamanların en iyi bilgisayar oyunları arasına girmeyi sonuna kadar haketmiştir. PUBG mobile hileleri kullananlara dikkat edin, son dönemlerde pubg hileleri malesef çok meşhur.

Tüm Zamanların En İyi Bilgisayar Oyunları

Valorant - 2019

Yine Riot Game'in çok beklenen ve beğenilen bu çok oyunculu, taktiksel, birinci şahıs nişancı video oyunu, Belli bir nesil için, 'Çağa ayak uydurmuş Counter Strike' olabilir. Özellikle oyun esnasında Kurulan ve imha edilen bombalar ve telsiz konuşmaları biraz nostalji kokuyor. Bunların yanı sıra oyundaki her bir ajanın kendine has yetenekleri var. Kişiliğinize ve fantastik hayallerinize uygun bir karakter muhakkak buluyorsunuz. Hikâyelerin ise muhakkak takip edin deriz. Sonrası... Kendinizi ardı arkası kesilmeyen takım savaşlarında, hem kendi arkadaş grubunuz hem de oyunda tanıştığınız ve oynamaktan keyif aldığınız kişilerle, oyunun sunduğu 'grup sohbeti' imkânı ile de konuşarak anlaşıp her gün bir strateji oluştururken buluyorsunuz. Yeni kurduğunuz arkadaşlıklar da bonus :)

Valorant hilelerine gerek kalmayacak taktikler Tüm Zamanların En İyi Bilgisayar Oyunları
Üniversiteni Tanıt
Yazar: Tv Çiftlik
İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.