Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Kariyer Kapısı Ulusal Staj Programına Nasıl Başvurulur?

Kariyer Kapısı Ulusal Staj Programına Nasıl Başvurulur?

Kariyer Kapısı Ulusal Staj Programı Nedir, nasıl başvurulur tüm detaylarıyla sizlere anlatıyoruz. Biliyorsunuz staj, öğrenciler için çok önemli bir çalışma.

Eğitim GOOGLE Abone Ol 1547 0 1 yıl önce 1 yıl önce

Ulusal Staj Programı nedir?

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından başlatılan Ulusal Staj Programı (USP), çalışma koşullarında fırsat eşitliği sağlayan, kamu ve özel kurumlar tarafından sunulan bir staj programıdır. E-Devlet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

USP’nin amacı, kamu kurumlarımız ile özel sektördeki işverenlerin istihdam edilebilirliklerinin oranını arttırmak, şeffaf bir staj süreci ile nitelikli çalışan yetiştirmek, öğrencilerin kariyer olanaklarını genişletebilmek ve staj yapabilen bölüm sayılarında artışı sağlamaktır.

Ulusal Staj Programına Kimler başvurabilir?

Türkiye’deki üniversitelerde ve KKTC’deki üniversitelerde eğitim gören öğrenciler başvuruda bulunabileceklerdir. Diğer şartlar aşağıdaki gibidir.

Başvuruda bulunabileceklerdir. Ön lisans 1. Sınıfta eğitim gören öğrenciler staj döneminde en az 4 üzerinden 2 ortalamaya sahip olmalıdırlar. Öğretmen adayları ve Tıp Fakültesi öğrencileri programa başvuramamaktadır.

Ulusal Staj Programına Nasıl Başvurulur?

Kariyer Kapısı web sitesinden Ulusal Staj Programına E-Devlet ile giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol ederek kaydınızı tamamlayın. Başvuru formunu istenilen bilgilere göre doldurduktan sonra “Başvur” butonuna tıklayabilirsiniz.

Ulusal Staj Programı Kaç TL Veriyor?

Ulusal staj programı bünyesinde staj yapan öğrenciler 2023 yılı itibariyle asgari ücret üzerinden ödeme alacaklardır.

Öğrencilerin genel not ortalamalarını yüksek tutması önemlidir. Bölümleri ve staj kriterleri oluşan öğrencilerimizin mutlaka programa başvuru yapmalarını öneriyoruz. Başvuru yapan adaylara başarılar dileriz. En önemli duyuru ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Yaz stajlarında öğrencilere artık asgari ücret ödenecektir. Başvuru linki aşağıdaki gibidir.

Başvuru linki

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.