Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İTÜ’de Öğrenci Olmak İçin 8 Neden

İTÜ’de Öğrenci Olmak İçin 8 Neden

Geniş kampüsü, neredeyse her kitabı bulabileceğiniz kütüphanesi ve başarılı hocalarıyla İTÜ’de öğrenci olmak bir ayrıcalık.

Üniversiteler 4015 Güncelleme: 3 yıl önce 3 yıl önce

İTÜ, Türkiye’nin en iyi teknik üniversiteleri arasında yer alır. Her ne kadar bunun ana nedeni sunduğu teknik eğitim olsa da öğrencilere sunduğu diğer imkanlar da okulu çekici hale getiriyor. Hadi şimdi İTÜ’lü olmak için 8 neden ile bu harika okulun size neler sunabileceğine bakalım.

1. Deneyimli Hocalar

İTÜ’nün öne çıkan en önemli özelliği, kadrosunda deneyimli ve alanında uzman hocalara sahip olmasıdır. Bazıları öğrencileri zorlasa da aslında hepsinin temel bir amacı vardır: iyi ve donanımlı mühendisler yetiştirmek. Bu nedenle ilk senenizde transkriptte FF’leri görünce üzülmeyin. Hocaların deneyiminden ve bilgi birikiminden faydalanmaya çalışın. Dersler sırasında edineceğiniz pratik bilgiler ileride çok işinize yarayacak.

2. Kampüs Ortamı

Özellikle Maslak kampüsü devasa bir alan ve yüzlerce farklı etkinlik seçeneğine sahiptir. Spor salonunu kullanabilir ya da koşu pistine çıkabilirsiniz. Sosyalleşmek için fakülte kantinlerinden daha iyi bir yer bulamazsınız. Arkadaşlarınızla çay içerek girdiğiniz dersin tartışmasını yapabilirsiniz. Buna ek olarak İTÜ, farklı kampüslerden ders almanıza izin veriyor. Yani isterseniz seçmeli derslerinizi Makine Fakültesinden, Mimarlık Fakültesinden veya İşletme Fakültesinden alabilirsiniz. Böylece İTÜ’nün farklı kampüslerini de görerek renkli bir kampüs hayatı yaşayabilirsiniz.

İTÜ’de Öğrenci Olmak İçin 8 Neden

3. Kaliteli Teknik Eğitim

Deneyimli hocalar beraberinde kaliteli teknik eğitimi de getiriyor. Okulun ilk yıllarında temel matematik eğitimi almaya hazır olun. Ancak zorlu eğitime başlamadan önce kısa bir tatil yılı yapabilirsiniz. İngilizce Hazırlık işte tam da bunun için var. Daha sonra kazandığınız bölüme devam ederek harika bir teknik eğitim alabilirsiniz. Bölümlerde verilen eğitimler, fakülte dersleri ve bölüm dersleri olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor. Ayrıca temel dersler ve seçmeli dersler de programın önemli bir bölümünü oluşturuyor.


4. MED Çimler

Üniversite yaşamı sadece ders çalışmaktan ve sınavlardan ibaret değil. Aynı zamanda dinlenmeniz, eğlenmeniz ve gençliğinizi yaşamanız da gerekiyor. İşte İTÜ’de öğrenciyseniz MED çimler tam da bu iş için oluşturulmuş. Özellikle bahar aylarında ders aralarında kendinizi çimlere atarak rahatlatabilirsiniz. Çayınızı ve kahvenizi almayı da unutmayın. Çimlerin üzerinde dinlenirken derslerin stresini atarak yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Buna ek olarak vaktinizi öğrencilere uygun kafelerde de geçirebilirsiniz.

İTÜ’de Öğrenci Olmak İçin 8 Neden

5. Farklı Fakülteden Arkadaşlar

İTÜ’de öğrenci olmak aslında farklı fakültelerden arkadaşlar edinme şansı tanıyor. Hatta Elektrik-Elektronik fakültesiyle Kimya fakültesi arasında ciddi yakınlaşmalar oluyor. Hazırlık okuduysanız farklı bölümlerden ve farklı fakültelerden arkadaş edinme şansınız daha da artacak. Bu arkadaşlarınızla ortak proje geliştirebilir veya sadece birlikte sohbet edebilirsiniz. Farklı fakülte ve farklı bölümlerden arkadaşlar edinmek, bakış açınızı genişleterek bir mühendis olarak size katkıda bulunacaktır.

6. İTÜ Öğrenci Kulüpleri

İTÜ öğrenci kulüpleri birçok farklı seçeneği sizlere sunuyor. İTÜ Rover gibi teknik kulüplerden Yelken Kulübüne kadar her alanda bir aktivite bulabilirsiniz. Öğrencilerin çoğu kendi ilgi alanlarına göre bir öğrenci kulübü seçiyor. Bu kulüplere katılarak hem sosyal anlamda hem de yönetsel anlamda birçok deneyim kazanabilirsiniz. Hatta eğer isterseniz ilgi alanına uygun bir kulüp bile kurabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken gerekli belgeleri ve arkadaşlarınızı toplamak ve başvurunuzu yapmak. Daha sonra yeni üyeler davet ederek kulübünüzü daha geniş kitlelere yayabilirsiniz.

İTÜ’de Öğrenci Olmak İçin 8 Neden

7. Hazırlık Senesi ve Eğlence

İTÜ’nün İngilizce Hazırlık senesi, okul hayatı boyunca bulabileceğiniz en eğlenceli ve rahat sene olabilir. Sabahlara kadar ders çalışmadan gönlünüzce gezip eğlenebilirsiniz. Ayrıca burada edineceğiniz arkadaşlar, eğitim hayatınız boyunca en sık görüşeceğiniz kişiler olacak. Hazırlık senesinde iyi bir İngilizce eğitimi alarak kendinizi gelecek yıllara da rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Kampüsün merkezi konumu da rahatça dolaşmaya ve öğrenci hayatının tadını çıkarmaya izin veriyor.

8. Sabahlama ve Emeğin Karşılığı

İTÜ'de öğrenci olmak demek ders çalışırken sabahlamak demek. Normal bir dönemde projeler ve sınavlar vaktinizin önemli bir bölümünü tüketecek. Eğer kendi projelerinizi de geliştirmek istiyorsanız sabahlama kaçınılmaz. Ancak birçok durumda tüm bu çabanın karşılığını alacaksınız. İTÜ’de geliştirilen projeler hem İTÜ bünyesinde hem de TÜBİTAK gibi kurumlardan farklı destekler alıyor. Bu nedenle yapmak istediklerinize odaklanıp emek harcadığınızda bunun karşılığını alıyorsunuz.

İTÜ’de Öğrenci Olmak İçin 8 NedenODTÜ'de Öğrenci Olmak

Üniversite dönemi birçok kişi için ilk gençlik çağlarını geçirdikleri...

Hemen Oku
Anadolu Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak

Üniversiteli olmak… İçinde ne çok hayal ve heyecan barındırıyor. Hepi...

Hemen Oku
İçeriği Paylaş