Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Tapu Kadastro 2024 Taban Puanları

DGS Tapu Kadastro 2024 Taban Puanları

DGS Tapu Kadastro 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Tapu Kadastro DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 6031 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Tapu Kadastro DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Tapu Kadastro taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Tapu Kadastro 2024 taban puanlarına ve Tapu Kadastro kontenjanlarına yer verilmiştir. Tapu Kadastro bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Tapu Kadastro 2024 Taban Puanları

2024 Tapu Kadastro DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Ankara Hacı Bayram Veli ÜniversitesiTapu KadastroEA6263,59826251,01139
Burdur Mehmet Akif Ersoy ÜniversitesiTapu KadastroEA6251,97880243,51274

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Tapu Kadastro DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Tapu Kadastro DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Tapu Kadastro bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Emlak Ve Emlak Yönetimi
  • Emlak Yönetimi
  • Harita
  • Harita Kadastro / Harita Ve Kadastro
  • Harita Teknikerliği
  • Harita Ve Maden Ölçme
  • Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu
  • Tapu Ve Kadastro / Tapu Kadastro

Tapu Kadastro Bölümü Nedir?

Tapu Kadastro bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Tapu Kadastro nedir, Tapu Kadastro bölümü mezunu ne iş yapar, Tapu Kadastro bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Tapu Kadastro bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Tapu Kadastro Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Tapu Kadastro bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Tapu Kadastro bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Tapu Kadastro bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Tapu Kadastro bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Tapu Kadastro Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş