Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Süt Teknolojisi 2024 Taban Puanları

DGS Süt Teknolojisi 2024 Taban Puanları

DGS Süt Teknolojisi 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Süt Teknolojisi DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1287 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Süt Teknolojisi DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Süt Teknolojisi taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Süt Teknolojisi 2024 taban puanlarına ve Süt Teknolojisi kontenjanlarına yer verilmiştir. Süt Teknolojisi bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Süt Teknolojisi 2024 Taban Puanları

2024 Süt Teknolojisi DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Ankara ÜniversitesiSüt TeknolojisiSAY2223,15300228,07357
Ege ÜniversitesiSüt TeknolojisiSAY2203,11209220,17951

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Süt Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Süt Teknolojisi DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Süt Teknolojisi bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Süt Hayvancılığı
  • Süt Ve Besi Hayvancılığı
  • Süt Ve Ürünleri
  • Süt Ve Ürünleri Teknolojisi

Süt Teknolojisi Bölümü Nedir?

Süt Teknolojisi bölümü sayısal meslekleri (SAY meslekleri) arasında bir bölümdür.

Süt Teknolojisi nedir, Süt Teknolojisi bölümü mezunu ne iş yapar, Süt Teknolojisi bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Süt Teknolojisi bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Süt Teknolojisi bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Süt Teknolojisi Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Süt Teknolojisi bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Süt Teknolojisi bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Süt Teknolojisi bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Süt Teknolojisi bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Süt Teknolojisi Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sayısal bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş