Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Siyaset Bilimi 2024 Taban Puanları

DGS Siyaset Bilimi 2024 Taban Puanları

DGS Siyaset Bilimi 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Siyaset Bilimi DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 977 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Siyaset Bilimi DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Siyaset Bilimi taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Siyaset Bilimi 2024 taban puanlarına ve Siyaset Bilimi kontenjanlarına yer verilmiştir. Siyaset Bilimi bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Siyaset Bilimi 2024 Taban Puanları

2024 Siyaset Bilimi DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Galatasaray ÜniversitesiSiyaset Bilimi (Fransızca)EA1318,07769297,55991
Doğu Akdeniz ÜniversitesiSiyaset Bilimi (İngilizce) (Burslu)EA1----

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Siyaset Bilimi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Siyaset Bilimi DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Siyaset Bilimi bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Avrupa Topluluğu
  • İnsan Kaynakları
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Personel
  • Personel Yönetimi
  • Mahalli İdareler
  • Yerel Yönetimler
  • Maliye
  • Orta Kademe Yöneticiliği / Orta Kademe Yöneticilik

Siyaset Bilimi Bölümü Nedir?

Siyaset Bilimi bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Siyaset Bilimi nedir, Siyaset Bilimi bölümü mezunu ne iş yapar, Siyaset Bilimi bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Siyaset Bilimi bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Siyaset Bilimi Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Siyaset Bilimi bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Siyaset Bilimi bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Siyaset Bilimi bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Siyaset Bilimi bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Siyaset Bilimi Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş