Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2024 Taban Puanları

DGS Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2024 Taban Puanları

DGS Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 936 Güncelleme: 6 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2024 taban puanlarına ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği kontenjanlarına yer verilmiştir. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2024 Taban Puanları

2024 Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Bolu Abant İzzet Baysal ÜniversitesiKanatlı Hayvan YetiştiriciliğiSAY2203,92533210,33298

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Endüstriyel Tavukçuluk
  • Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği
  • Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Nedir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü sayısal meslekleri (SAY meslekleri) arasında bir bölümdür.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği nedir, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü mezunu ne iş yapar, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sayısal bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş