Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Gemi ve Yat Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Gemi ve Yat Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Gemi ve Yat Tasarımı 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Gemi ve Yat Tasarımı DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 1012 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Gemi ve Yat Tasarımı DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Gemi ve Yat Tasarımı taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Gemi ve Yat Tasarımı 2024 taban puanlarına ve Gemi ve Yat Tasarımı kontenjanlarına yer verilmiştir. Gemi ve Yat Tasarımı bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Gemi ve Yat Tasarımı 2024 Taban Puanları

2024 Gemi ve Yat Tasarımı DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Maltepe ÜniversitesiGemi ve Yat Tasarımı (Burslu)SAY1278,51991282,94381
Maltepe ÜniversitesiGemi ve Yat Tasarımı (Ücretli)SAY1--265,93491
Maltepe ÜniversitesiGemi ve Yat Tasarımı (%25 İndirimli)SAY1219,99539263,00762

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Gemi ve Yat Tasarımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Gemi ve Yat Tasarımı DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Gemi ve Yat Tasarımı bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Gemi İnşaatı

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Nedir?

Gemi ve Yat Tasarımı bölümü sayısal meslekleri (SAY meslekleri) arasında bir bölümdür.

Gemi ve Yat Tasarımı nedir, Gemi ve Yat Tasarımı bölümü mezunu ne iş yapar, Gemi ve Yat Tasarımı bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Gemi ve Yat Tasarımı bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Gemi ve Yat Tasarımı bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Gemi ve Yat Tasarımı Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Gemi ve Yat Tasarımı bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Gemi ve Yat Tasarımı bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Gemi ve Yat Tasarımı bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Gemi ve Yat Tasarımı bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS sayısal bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş