Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

Ankara’da öğrenci olmak üzereysen üniversite yıllarını anlata anlata bitiremeyenler grubuna şimdiden hoş geldin!

Şehirler 5518 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Çünkü Ankara, bir öğrencinin istediği her şeye, hatta belki biraz daha fazlasına sahip. Biliyoruz ki üniversite hayatı hakkında onlarca hayalin var. Yeni evin Ankara, bu hayallerini gerçekleştirmekle kalmayıp sana yepyeni hedefler sunacak… Peki bu yolun ilk adımı olan Ankara’da öğrencilik, hangi avantajlara sahip?

1. Ankara’da gezilecek yerler bitmez… Doğa harikası parklara hazır ol.

Kahveni termosuna doldurdun, kitabın çantanda, ver elini açık hava… İster tek başına ister arkadaş grubunla keyifli vakit geçireceğin Kuğulu Park, Seymenler Parkı ve Gençlik Parkı emrine amade. Ankara’da öğrenci olmak istiyorsan bu parkların ikinci yuvan olacağını bilmelisin!

İflah olmaz deniz tutkunlarını bile kendine aşık eden Eymir Gölü ve Mogan Gölü, her mevsim gözlerini kamaştırmaya hazır! Bisikletle Eymir gölünde mutlaka bir kaç tur atmalısın. Biliyorsun ki kuşlar simiti severler. Bunun için kuğulu parkı ziyaret edebilirsin. Ankara’da öğrenci olmak hakkında ne anlatırsan anlat, anılarının arka planında bu göllerin manzarasını göreceksin.

Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

2. Anıtkabir başta olmak üzere birçok müzeyi ve tarih kokan semti ziyaret et!

Ankara’yı sevmek için başka bir sebebe ne gerek var? Anıtkabir, Ankara’da! Üniversiteye başladığın ilk gün muhtemelen Anıtkabiri ziyaret edeceksin. Atatürk’ün yakınında bulunmak bile sana gurur ve azim verecek. Anıtkabir ziyaretinin ardından Ankara’da gezilecek yerler listesinin başında gelen Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ankara Kalesi ve Hama-mönü gibi en ünlü noktaları keşfetmeye başlayabilirsin.

Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

3. Dünyadan geri kalma! Kendini geliştirmek için gidebileceğin onca etkinlik var.

Ankara’da öğrenci olmak demek, kendini geliştirmek için elde edebileceğin yüzlerce fırsat demek! Sergiler, tiyatrolar, müzikaller… Yalnızca eğlence odaklı bir öğrencilik hayatı yaşaman ileride pişmanlık duymana neden olabilir. Hem kim demiş kültür kokan bu etkinlikler eğlenceli olamaz diye? Bunların dışında Ankara tam bir üniversite şehri olduğu için etkinlikler kaçınılmaz oluyor. Odtü’nün şenliği biter, Bilkent’inki başlar. Hacettepe’ninki biter Gazi’ninki başlar.

Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

4. Kariyerini şekillendirmek için zaman kaybetme! En kıymetli bağlantıların şehrindesin.

Ankara, staj yapabileceğin veya çalışabileceğin yüzlerce kurumuyla kariyerine inanılmaz bir katkıda bulunma imkanına sahip. Çekingen olma, okulda edindiğin bilgileri sınayabileceğin ve öğrenciyken bile öz geçmişini oluşturabileceğin iş imkanlarını aramaya başla! Burada edindiğin deneyim ileride çok işine yarayacak. EPDK, Bakanlıklar, savunma sanayi ve otomotiv sektöründe staj aramaya başlayabilirsin.

Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

5. Gençliğin buluşma noktaları, birbirinden ünlü sokakları keşfet!

İçini tir tir titreten şey hoşlandığın kişiyi görmek mi, yoksa kuru Ankara soğuğu mu? Muhtemelen ikisi de! Kızılay meydanı bunun için biçilmiş kaftandır. En ünlü sokaklar 7. Cadde ve Tunalı Hilmi, üniversite gençliğinin buluşma noktası. Haliyle gözlerin sık sık beğendiğin kişiyle buluşacak! Sevgili olduğunuzda da oralarda buluşup o günleri anmak, Ankara’da öğrenci olmak denince yapılması gerekenlerden.

Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden


6. Bazı ufak tüyolar verelim

Kitap mı arıyorsun? Bunun için Olgunlar’a mutlaka uğramalısın. İhtiyacın olan ikinci el kitaba veya ucuz kitaplara buradan ulaşabilirsin. Arkadaşların ile keyifli vakit geçirmek, eğlenmek veya dans etmek istersen Çankaya barlar sokağını tercih edebilirsin. Canın alışveriş mi çekti? O zaman Kızılay Alışveriş Merkezine uğramalısın. Odtü, Bilkent, Ankara, Hacettepe, Gazi gibi kaliteli üniversitelere sahip bu şehir sizce de tam bir öğrenci şehri değil mi?

Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

7. Rahat trafiğin ve çevre illere kolayca ulaşmanın tadını çıkar!

Her ne kadar büyükşehir olsa da, Ankara’da trafik nispeten rahat! Bu da yolda vakit kaybetmeksizin planlarını gerçekleştirebileceğin anlamına geliyor. Ek olarak Eskişehir gibi öğrenci hayatıyla ünlü bir şehir başta olmak üzere tüm çevre illere kolayca gidebilmen de hiçbir zaman sıkılmamanı sağlayacak!

Ankara'da Öğrenci Olmak İçin 7 Harika Neden

Daha fazla nedene gerek var mı? Göreceksin, okulun ve bölümün ne olursa olsun, artık Ankara senin ayrılmaz bir parçan… Ona kalbinde kocaman bir yer açmaya hazır ol!
İçeriği Paylaş