Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Antalya'da Öğrenci Olmak İçin 7 Mükemmel Neden

Antalya'da Öğrenci Olmak İçin 7 Mükemmel Neden

Üniversiteler hayatımızın en çok eğlendiğimiz ve kendimizi geliştirdiğimiz zaman dilimlerinden biridir. Antalya’da öğrenci olmak ise bunlardan çok daha iyidir.

Şehirler 6180 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Her zaman eğlenceye hazır olan yapısı ve doğası ile Antalya üniversite okunabilecek en güzel şehirlerden biridir. Antalya’da iki devlet üç vakıf üniversitesi bulunmaktadır. Bunlar Akdeniz Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ve Akev Üniversitesi’dir. Bu üniversitelerin her biri aynı bölgede yer almasa da bulundukları bölgeler oldukça hareketli ve eğlence hayatının aktığı yerlere yakındır. Türkiye’nin en turistik bölgelerinden ve en çok imkana sahip şehirlerinden biri olan Antalya’da öğrencilik hayatı geçirmek oldukça avantajlıdır. Antalya’da okumak için yedi güzel nedeni aşağıda sıraladık.

Her An Sahile Yakın Olmak


Denizi olan bir şehirde oturmak her zaman şehrin daha hareketli olacağına dair bir işarettir. Antalya’da üniversite okumak demekte aynı zamanda denize gitmek istediğinizde her zaman bu imkana erişebileceğiniz anlamına geliyor. Akdeniz Üniversitesi kampüsü de denize oldukça yakın bir konumda ve yaklaşık iki kilometrelik bir mesafe ile ulaşılabiliyor. Havanın çoğu zaman sıcak olması bu noktada öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Dilediğiniz zaman sahilde oturabilirsiniz ya da havanın güzel olması durumunda denize girip Akdeniz sularında yüzerek tadını çıkarabilirsiniz.

Antalya'da Öğrenci Olmak İçin 7 Mükemmel Neden

Eğlenceli Bir Gece Hayatı


Antalya demek eğlenceli bir gece hayatı da demektir diyebiliriz. Hiç bitmeyen gece hayatının tadını en çok burada üniversite okuyan öğrenciler çıkarmaktadır. Eğlence olanaklarının fazla olduğu bu şehirde her an gece hayatına hızlı bir şekilde karışmak mümkündür. Özellikle Antalya’da öğrencilerin kaldığı yerler olan yurtlar, eğlence merkezlerine yakın olduğunda çok daha eğlenceli olabilmektedir. Gece hayatı bu şehirde hiç durmamakta ve eğlencenin dozu hiç düşmemektedir. Bu da her an eğlencenin dozunun yüksek olduğu anlamına gelmektedir.


Tarihi Ve Turistik Geziler Yapabilmek


Antalya, tarih sahnesinde pek çok devletin ele geçirdiği ve her zaman medeniyetlerin yerleşik olduğu bir alan olmuştur. Bu sebeple Antalya’da oldukça fazla sayıda tarihi bölge, eser ve müze bulunmaktadır. Antalya’da öğrenci olmak, dilediğiniz her an bu tarihi dokuyu ziyaret edebilmenize ve bu tarihi havayı soluyabilmenize olanak sağlamaktadır. Antik kentler ve kampüslere yakın olan Kaleiçi bölgesi gezilmeye ve görülmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Yivliminare Camii’ni, Kaleiçi Çarşı ve Saat Kulesi görülmeye değer kampüs yakını bölgelerden sadece birkaçıdır. Aynı zamanda pek çok park ve bahçe bulunan Antalya’da dilediğiniz zaman temiz hava almak ve vakit geçirmek için bu yerleri tercih edebilirsiniz. Dinlendirici manzarasıyla hoş bir akşam geçirebilmeniz mümkün olacaktır.

Antalya'da Öğrenci Olmak İçin 7 Mükemmel Neden

Dünyanın Her Yerinden Arkadaş Edinebilme Olanağı


Türkiye’nin kışı en az hisseden ve tüm dünyadan turistleri kendine çeken bir bölgesi olan Antalya, aynı zamanda pek çok uluslararası öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. Gerek öğrencilerin gelmesiyle gerekse tatile gelen turistlerle arkadaşlık kurarak dünyanın dört bir yanından arkadaş edinebilirsiniz. Bu sayede dil yeteneğinizi geliştirebilir ve farklı kültürleri tanıma imkânı bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Antalya’nın en hareketli olduğu bölgelerden biri olan Alanya’da öğrenci olmak dilediğiniz zaman sosyalleşebilmenizi sağlamaktadır.

Antalya'da Öğrenci Olmak İçin 7 Mükemmel Neden

Alışveriş Merkezlerinin Her Yerde Oluşu


Tatil merkezi olmasının yanı sıra oldukça güzel çarşılara ve alışveriş merkezlerine sahip olması ile de avantaj oluşturmaktadır. Kampüslere oldukça yakın bölgelerden alışveriş merkezlerine ulaşarak güzel vakit geçirmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu alışveriş merkezlerinde bir öğrencinin en çok ihtiyaç duyacağı çeşitli yiyeceklere ulaşmakta mümkündür. Bu sayede bütçenize göre karnınızı doyurabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinin fazla olması da dilediğiniz gibi bütçenize uygun alışveriş yapabileceğiniz yerlere ulaşmanızı kolaylaştırmaktadır. Alışveriş merkezleri aynı zamanda eğlenmek için de oldukça geniş imkanlar sunmaktadır.


Sosyalliğin Son Noktası


Sosyalleşmek için en ideal şehirlerden biri olan Antalya, oldukça renkli bir hayatın kapısını aralamaktadır. Dilediğiniz zaman arkadaş edinebilir ve onlarla eğlenceli bir ortam oluşturabilirsiniz. Antalya’da yaşayan insanların sahip olduğu sıcak karakter ve hoşgörülü yapısıyla bu şehirde arkadaş ortamınızı geliştirmeniz oldukça kolay olacaktır. Antalya’da üniversite okumak aynı zamanda geniş bir arkadaş çevresi edinmek anlamına gelmektedir. Hem Türk hem de yabancı insanlarla bir araya gelebileceğiniz renkli şehirlerden biri olan Antalya’da öğrenci olmak her açıdan pek çok avantaj bulundurmaktadır.

Antalya'da Öğrenci Olmak İçin 7 Mükemmel Neden

Her Zaman Güzel Bir Hava


Mevsim özellikleri açısından Antalya her zaman sıcak bir havaya sahip olmasıyla bilinmektedir. Akdeniz ikliminin her zaman güneşli havası sayesinde yılın her günü hava sıcaklığı oldukça yüksek seyretmektedir. Bu özelliği sayesinde hava durumu elverdiğinde bahar aylarının yaklaştığı zaman dilimlerinde denize girmek ya da plaja gitmek mümkündür. Hafta sonu ya da derslerin olmadığı zamanlarda Antalya’da okuyan öğrenciler için yapılabilecek fazlaca aktivite bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla bir araya gelerek tarihi bir bölgeyi gezebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine arkadaşlarınızla birlikte yapabileceğiniz aktiviteler arasında yer alan plaj partilerine de katılım gösterebilirsiniz.


İçeriği Paylaş