Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2022

Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2022

Öğrencilerin hayatını idame ettirebilmeleri için belki de en ihtiyacı olan şey burslar. Sizler için 2023'de karşılıksız burs veren kurumlar listesi yaptık.

Eğitim 4122 Güncelleme: 8 ay önce 1 yıl önce

Çelikel Eğitim Vakfı Bursu

Çelikel Eğitim Vakfı, 2007 yılında Rıdvan Çelikel tarafından kurulmuş olup o zamandan beri öğrencilere burs veren bir vakıftır. Alev Topları Programı Burs Başvuruları 15 Ağustos ile 11 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılmaktadır. Siz de Çelikel Eğitim Vakfı Burs başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Burs miktarı ise 1500 ₺’dir ve karşılıksız burs veren kurumlar arasında yer almaktadır.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Çelikel Eğitim Vakfı Bursu

Ahbap Bursu

Ahbap Derneği, hepimizin bildiği gibi Haluk Levent’in öncülüğünde kurulmuş bir yardımlaşma topluluğudur. Ahbap Derneği bursu geçen yıl 6 ay boyunca 600 ₺ olarak verilmiştir. Daha detaylı bilgi almak için Ahbap Derneğinin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Ahbap Bursu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu

VGM bursu başvuru tarihleri henüz açıklanmamıştır. Geçen yıl Ekim ayında başlayan başvuruların bu yalda aynı tarihlerde başlanması beklenmektedir. KYK bursu alan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusunu gerçekleştiremeyeceklerdir. Son yıl ise burs miktarı 650 ₺’dir.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu

Anadolu Vakfı Bursu

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, maddi desteğe ihtiyacı olan ve başarılı olan öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Vakıf, kuruluşundan itibaren 30 bin öğrenciye maddi destek sağlayan bir eğitim vakfıdır. Burs başvuru tarihleri geçen yıl 1 – 30 Eylül aralığında yapılmıştır. Bu sene de bu tarih aralığında yapılması beklenmektedir.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Anadolu Vakfı Bursu

Elginkan Vakfı Bursu

Elginkan Vakfı bursları, lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Elginkan Vakfı bursu sadece İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine burs veriyor.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Elginkan Vakfı Bursu

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu

Alarko Eğitim Kültür Vakfı Bursu bazı üniversite ve bölümde okuyan öğrencilerine verilmektedir. Burs miktarı son yıl 830 ₺/Ay olarak ödenmiştir. Daha detaylı bilgi için kurumun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Bursu

İstanbul Ticaret Odası Bursu

İstanbul Ticaret Odası (İTO) 2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılı Burs Başvuruları tarihleri henüz belirlenmemiştir. Geçen yıl Ekim ayında alınan başvuruların bu yıl da aynı ay içerisinde alınması beklenmektedir. Burs lisans öğrencileri ile vakıf üniversitelerine 100% burslu yerleşen adaylara verilmektedir.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - İstanbul Ticaret Odası Bursu

Vehbi Koç Vakfı Bursu

Vehbi Koç Vakfı, 1969 yılında kurulan Türkiye’nin en köklü vakıflarından biridir. Üniversite öğrencilerine burs veren bilindik bir vakıftır. Vehbi Koç Vakfı bursları geri ödemesiz olup 3 aylık periyotlar halinde toplu olarak verilmektedir. Geçen yıl Eylül ve Ekim aylarında kabul edilen bursu takipte kalınız.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Vehbi Koç Vakfı Bursu

Sütaş Eğitim Bursu

Sütaş Eğitime Destek Bursları, lisans düzeyinde öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere karşılıksız olarak burs vermektedir. Burs türleri olarak üstün başarı bursu ve başarı bursu olarak verilmektedir. Üstün başarı bursu YKS’de ilk 15 bin içerisinde olan öğrencilere, başarı bursu ise YKS’de başarılı olan öğrencilere verilmektedir. Bursun 23 yaşından büyük olmama şartı bulunmaktadır.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Sütaş Eğitim Bursu

İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı

İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı burs başvuruları Eylül ayında başlayacaktır. 2022 – 2023 döneminde öğrencilere 4500 ₺ eğitim yardımı yapılacaktır. Burs, 3 aylık periyotlar ile ödenecektir. Aynı aileden iki kişi ve bir önceki sene burs alanlar burs başvurusunda bulunabilirler. Başvuru tarihi 26 Eylül’dür.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı

Türk Eğitim Vakfı Bursu

TEV bursu, lise ve üniversite öğrencilerine her yıl burs vermektedir. Üniversite bursu 1325 ₺’dir ve öğrencilere aylık olarak en çok burs veren vakıflardan biridir. Türk Eğitim Vakfı Burs başvuruları 12 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarih aralığında TEV’in web sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Türk Eğitim Vakfı Bursu

Galatasaray Eğitim Vakfı

Galatasaray Eğitim Vakfı, maddi desteğe ihtiyacı olan ve başarılı olan öğrencilere aylık 700 ₺ burs vermektedir. Ekim ayında başlayan burs ödemeleri 9 ay süresince devam etmektedir. “gev.org.tr/nasil-burs-alabilirim” sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Galatasaray Eğitim Vakfı

Mehmet Zorlu Vakfı Bursu

Mehmet Zorlu Vakfı, eğitime destek veren bir vakıftır. Üniversite öğrencilerine de burs vermektedir. Mehmet Zorlu Vakfı Bursları yalnızca belli üniversitelere ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, mühendislik, endüstriyel tasarım, hukuk, matematik, fizik ve kimya bölümü öğrencilerine verilmektedir. Mehmet Zorlu Vakfı Burs başvuruları Eylül ayında başlamaktadır.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Mehmet Zorlu Vakfı Bursu

Üniversiteye Yeni Başlayanlara 13 Altın Öneri

Lise hayatını sonlandıran ve üniversiteye yeni başlayanlar için 13 altın öneriyi kaçırmayın. Bu öneriler üniversitede hayatınızı kurtarabilir.

İçeriğe Git

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu (ÇYDD Bursu)

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 1991 yılından itibaren üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında bulunmaktadır. 2022 burs başvuruları eylül ayında başlayacaktır. Siz de ÇYDD bursuna başvurabilirsiniz. ÇYDD eğitimde fırsat eşitliliğine destek olmak için bursiyerlerine her yıl burs vermektedir. Şartları ise KYK bursu hariç özel kurumlardan burs almamak.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - ÇYDD Bursu

Nef Vakfı Bursu

NEF Vakfı, her yıl ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vermektedir. Nef bursu başvuruları Eylül veya Ekim ayında başlayacaktır. Burs 10 ay süre ile verilmektedir.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Nef Vakfı Bursu

Rönesans Eğitim Vakfı Bursu

Rönesans Eğitim Vakfı Bursu, kuruluşundan bu yana 11 bin öğrenciye burs vermiştir. Bursların yanı sıra gönüllülük projelerine de destek vermektedir. Rönesans Eğitim Vakfı Burs başvuruları Eylül ayında başlamaktadır.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2023 - Rönesans Eğitim Vakfı Bursu

Üniversite Öğrencilerine İş Hayatında Kapı Açacak Sertifika Programları

Üniversite öğrencilerine iş hayatında faydalı olacak sertifika programları ile özgeçmişinize nitelikler ekleyin. Bu nitelikleri pekiştirerek tecrübe edinin.

İçeriğe Git

Sabancı Vakfı Bursu

Sabancı Vakfı 47 yıldır öğrencilere burs veren bir vakıftır. 2022 – 2023 yılında da öğrencilere karşılıksız burs desteği sağlayacaktır. Son yıl 900 ₺ olarak belirlenen bursun miktarı bu yıl henüz belli değildir. Sabancı Vakfı'nın burs verdiği üniversiteler aşağıdaki gibidir.

 • Ankara Üniversitesi
 • Boğaziçi Üniversitesi
 • Çukurova Üniversitesi
 • Dokuz Eylül Üniversitesi
 • Ege Üniversitesi
 • Gazi Üniversitesi
 • Hacettepe Üniversitesi
 • İstanbul Üniversitesi
 • İstanbul - Cerrahpaşa Üniversitesi
 • İstanbul Teknik Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi
 • Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 • Yıldız Teknik Üniversitesi
Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2022 - Sabancı Vakfı Bursu

Tekfen Vakfı Bursu

Tekfen Vakfı, Türkiye’den en çok burs veren kurumlardan biridir. Öğrencilerine geçen yıl 1965 ₺ burs vermiştir. Burslara devam etmek isteyen öğrenciler için kayıt yenileme dönemi 26 Ağustos ile 5 Eylül tarihleri arasındadır. İlk defa Tekfen Vakfına burs başvurusu yapacak adaylar için de tarihler 3 – 16 Ekim aralığındadır.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2022 - Tekfen Vakfı Bursu

Part Time İşler

Üniversite Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İşler

İçeriğe Git

Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu

TOG Gençlik Burs Başvuruları, 1 Eylül – 15 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. Geçen yıl 400 ₺ olan burs miktarı bu yıl için henüz belirlenmemiştir. Toplum Gönüllüleri Vakfı 9 ay karşılıksız burs vermektedir.

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar - 2022 - Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu

2022’de burs veren kurumlar listemiz, vakıfların kamuoyuna paylaştığı bilgiler neticesinde derlenmiştir. Devlet üniversitelerine giden öğrenciler maddi destek alarak eğitim hayatının giderlerini karşılayabilirler. Burs başvuru şartlarında genel olarak T.C. Vatandaşı olmak, belli bir not ortalamasına sahip olmak ve başka bir kurumdan burs almamak gibi maddeler bulunmaktadır. Kurumların web sitelerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Tabi ki burslar genelde başarılı öğrencilere verilmektedir. Umarız, burs almaya hak kazanan öğrenciler arasında olursunuz.

İçeriği Paylaş