Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
2024 TYT Geometri Soru Bankası Önerileri - Altın Tavsiyeler

2024 TYT Geometri Soru Bankası Önerileri - Altın Tavsiyeler

TYT Geometri soru bankası önerileri listesi ile karşınızdayız. YKS 2024 sınavı için önerilerimiz size fayda sağlayacaktır. Üniversiteni Tanıt'ı takipte kalın!

YKS 2024 52858 Güncelleme: 7 ay önce 1 yıl önce

Geometri, TYT'de önemli ve bazen zorlayıcı bir ders olabilir, ama doğru soru bankaları ile bu zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Geometri Soru Bankası Önerileri başlıklı bu blog yazımızda, sınavda başarılı olmanızı sağlayacak en etkili Geometri soru bankalarını sizler için seçtik.

Antrenmanlarla Geometri Soru Bankası 1-2 - Kolay

Antrenmanlarla Geometri Soru Bankası 1-2, geometri için başlangıç seviye bir soru bankasıdır. Antrenman Yayınlarının geometri için tasarladığı soru bankası temeli hiç olmayan öğrenciler için tam bir biçilmiş kaftandır. Antrenmanlarla Geometri Soru Bankası kitabını çözdükten sonra orta seviye ve zor seviye soru bankalarına geçebilirsiniz.

Şenol Hoca TYT Geometri Sınav İkizi Soru Bankası - Orta

Şenol Hoca'yı hepimiz Youtube'dan tanıyoruz. TYT Geometri Sınav ikizi kitabı da ÖSYM formatında bir soru bankası olup yeni nesil sorular içermektedir. Soru bankasının en önemli avantajı ise video çözümlül olmasıdır. Bu kitap TYT Geometri Kitap Önerileri listemizde ilk sıralarda yer almaktadır.

Kafa Dengi TYT Geometri Soru Bankası - Orta

Geometri için orta seviye bir soru bankası arıyorsanız Kafa Dengi'nin bu tyt geometri soru bankası tam size göre. Üstelik bilemedeğiniz soruları veya yanlış yaptığınız soruların çözümüne Youtube üzerinden konu anlatımlarını inceleyerek ulaşabilirsiniz.

3D Yayınları TYT Geometri Soru Bankası - Orta

3D yayınlarının TYT geometri soru bankası orta seviye bir kitaptır. Geometride başlangıç aşamasını geçip temelinizi sağlamlaştırdığınız zaman geçebileceğiniz bir kitap olan 3D yayınları içerisinde ÖSYM testleri de vardır. Eksik kaldığınız soruların video çözümlerini de izleyeblirsiniz.

TYT AYT Orijinal Geometri Soru Bankası Orijinal Yayınları - Orta

TYT Geometri kitap önerilerimize Orjinal yayınları ile devam ediyoruz. TYT için en iyi geometri kitapları arasında gösterebiliriz. ÖSYM tarzı sorular ile karşımıza çıkan Orjinal Yayınlarının bu kitabını mutlaka edinmelisiniz. Orta seviye zorlulta olan bu kitabın videolu çözümlerine de internet üzerinden erişebilirsiniz.

ÜçDörtBeş Yayınları TYT-AYT Geometri Soru Bankası - Orta

Üç Dört Beş yayınlarının matematik başarısını belki de hepimiz biliyoruz. Kitabın tamamının video çözümlü olması ve ÖSYM tarzı sorular ile bizi direkt olarak YKS'ye hazırlayan bir yapısının olması en iyi geometri kitabı önerileri arasına girmesinde yardımcı oluyor.

2024 TYT Puanını Hesapla!

En güncel katsayılar ile AYT - TYT Puanını Hesapla

İçeriğe Git

Palme Yayınları TYT Geometri Soru Bankası - Orta

Palme yayınlarının soru bankası, yeni nesil soru formatı ile bizi sınava hazırlayan iyi bir kitap önerisiniz. Soru bankası olmasının yanı sıra bize özet bilgiler de sunan bu kitap, ÖSYM tarzı sorulardan oluşmaktadır.

İnceleyin: TYT Kimya Soru Bankası Önerileri

Karekök Yayınları TYT Geometri Yeni Nesil Soru Bankası - Zor

Karekök yayınlarının hazırlamış olduğu geometri soru bankası, ortanın bir tık üstü zor seviye kitaplar arasındadır. Kitabın en büyük avantajı da internet üzerinden erişebileceğiniz video çözümlerinin bulunmasıdır.

Karekök Yayınları TYT Geometri Zoru Bankası - Zor

Adından da anlaşılabileceği gibi Zor seviye bir soru bankası olan Zoru Bankası, oldukça zor sorulardan oluşmaktadır. Eğer TYT'de derece yapmayı düşünüyorsanız bu soru kitabını mutlaka çözmelisiniz. Bu kitabı TYT Geometri Kitap Önerileri listemize almasak olmazdı değil mi.

YKS Kitap Önerileri

YKS'de başarılı olmak isteyenler için harika kaynaklar bulduk.

Hepsiburada.com

TYT Geometri nasıl çalışılır?

Geometri grafik yeteneğinize dayalı bir derstir. Geometri üzerinde ne kadar çok deneme çözerseniz o kadar çok pratiğiniz ve net sayınız artacaktır. Çözümlü videolar izleyebilirsiniz. Eğer ilk başlarda zor geliyorsa kolay tyt geometri deneme önerilerimizi de inceleyebilirsiniz.

İnceleyin: TYT Kimya Soru Bankası Önerileri

TYT Geometri'de hangi konulardan soru çıkar?

TYT Geometri'de Açılar ve Üçgenler, Çokgenler, Yamuk, Eşkenar Dörtgen, Deltoid, Kare, Dikdörtgen, Çember ve Daire, Analitik Geometri ve Katı Cisimler konularından çıkmaktadır. TYT geometri konuları ve soru dağılımlarına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

TYT Geometri zor mu?

Geometri, geometrik kavramların ve şekillerin birbirleriyle arasındaki bağın matematiksel ifadesidir. Geometrinin amacı beyninizin 3 boyutlu bir şekilde çalışabilmesidir. Ne kadar çok pratik yaparsanız geometri bilginiz o kadar gelişecektir.

İçeriği Paylaş