Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En İyi TYT Test Kitapları Önerileri

En İyi TYT Test Kitapları Önerileri

En iyi TYT test kitapları önerileri ile karşınızdayız. Önerdiğimiz kitapları edinerek başarıya ulaşabilir ve YKS 2023'de rakiplerinize fark atabilirsiniz.

YKS 2024 GOOGLE Abone Ol 78288 0 1 yıl önce 1 yıl önce

1. Palme Yayınları – TYT Fen Bilimleri Soru Seti

Özellikle güzel konu anlatımları ile de bilinen Palme yayınları Fen bilimleri TYT soru bankası kitabı fen bilimleri alanında sizleri TYT ‘ye hazırlayacak en iyi TYT kitabı olabilir. Genellikle öğrencilerden denemelerinin zor olduğunu duysak da bu kitap soru bankaları arasında belki de en iyisi olabilir.

2. Karaağaç Yayınları – TYT- AYT Geometri Soru Bankası

Yaklaşık 500 sayfadan oluşan geometri soru bankası kitabımız geometride bulunan bütün konu başlıklarından sorular içermektedir. Bu açıdan diğer türevleri arasında en kapsamlı yayınlardan biridir.

3. 3D Yayınları – TYT Matematik Soru Bankası

Uygun fiyatta sağlam bir matematik soru bankası arıyorsanız 3D Yayınlarının bu kitabı sizin için uygun olabilir. Özellikle içerisinde bulunan tüm soruların video çözümlü olduğunu düşünürsek başlangıç seviyesinde olan arkadaşlar için TYT test kitapları arasından en iyi yayın olabilir.

4. Bilgi Sarmal Yayınları – TYT - AYT Dil Bilgisi Soru Bankası

Genellikle sayısal soruları yapan ama sözel sorularda zorlanan arkadaşlarımızın bu kitaba bakması onlara yardımcı olabilir. Bu kitaba öğrenciler %15 indirimli ve online olarak da ulaşabilirler. Kitap için öğrenci yorumlarını da incelerseniz kesinlikle çözülmeli gibi sözleri çokça duyarsınız.

5. Ankara Yayıncılık – TYT Tüm Dersler Soru Bankası

TYT kitapları başlığı tüm derslerin bir arada verildiği ve kaliteli olan çok az kitap vardı. Bu kapsamda bu kitap bir fiyat performans ürünüdür. Kitap fizik, kimya biyoloji, tarih ve coğrafya konusunda yeni nesil yaklaşık 3000 tane soruya sahiptir.

6. Üç Dört Beş Yayıncılık Tyt Matematik Soru Bankası 2023

Her yıl kendini yenileyen ve gelişen Üç Dört Beş yayınları 2023 yılını da matematik açısından boş geçmedi. İçerisinde kolay, orta ve zor sorular barındıran kitap Üniversite sınavı için mutlaka çözülmesi gereken kitaplar arasında olmalıdır.

7. Benim Hocam Yayınları 2022 Tyt Matematik Soru Bankası

Benim Hocam yayınları TYT test kitapları setinin bir parçası olan bu kitap tamamı çözümlü bir soru bankasıdır. Matematik alanında netlerimi arttırmak istiyorum diyorsanız bu kitabı çözüp öyle sınava girmenizi tavsiye ederim.

8. Bilgi Sarmalı TYT Matematik Soru Bankası 2023

Birçok matematik soru bankasından bahsettiğimiz bu bölümde bu kitabı es geçsek herhalde hata yapmış olurduk. Üniversite sınavına hazırlamanızda özellikle en zorlandığımız matematik sorularına aşinalığınızı arttıracak ve sizi sınava hazır hale getirecek Bilgi Sarmalı yayınlarının TYT Matematik Soru Bankası kitabına da bakmanızı tavsiye ederiz.

9. Çözüm Yayınları Tyt Matematik Soru Bankası

Türkiye’nin en iyi eğitim markası olma misyonu ile yola çıkan çözüm grubu sahip olduğu 25 yıllık tecrübe ile çok güzel bir matematik soru bankası çıkarmıştır. Sahip olduğu tecrübeli öğretmenler sayesinde sınava uygun soru tarzını bu kitapta toplama görevini çok iyi şekilde yerine getirmişler.

10. Etkili Matematik Tyt Matematik Soru Bankası

Etkili matematik piyasada yeni olmasına rağmen kitapta yer alan soruların yeterli seviyede olduğu görülmektedir. Ayrıca kitap zor ama öğretici tanımına son derece uymakla beraber videolu sörü çözümü seçeneklerine de sahiptir.

11. Şenol Hoca Yayınları Merhaba Tyt Matematik Soru Bankası Kolay Başlangıç

Hayatımıza youtube videolarında konu anlatımı ile giren Şenol Hoca’nın kitabı başlangıç seviyesinde olan veya matematik netleri kötü gelen arkadaşlar için uygun bir kitaptır. Bu kitap ile belli seviyeye gelebilir ve netlerinizi arttırabilirsiniz.

12. Doktrin Yayınları Sıfırdan Sonsuza Matematik Soru Bankası (Kolay Seviye)

Ben matematik hakkında bir şey bilmiyorum nereden başlasam diye soruyorsanız Doktrin yayınlarının bu kitabı sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bir kitaptır. Kitap içerisinde kısa kısa konu özetleri de barındırmaktadır.

13. Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası (Zor Seviye)

Belki de en iyi TYT yayını olan Karekök yayınları sahip olduğu zor sorular ile öğrenciyi düşündürüyor ve bu düşündürme sonucunda en zor soruları bile yapacak hale getiriyor. Uzun yılların vermiş olduğu birikim ve tecrübe ile birçok öğrencinin üniversite sınavına hazırlanmasını sağlayan Karekök yayınlarının TYT Matematik Soru Bankası kitabı sizler için yeni bir challenge olabilir.

TYT için hangi test kitaplarını almalıyım?

En iyi TYT kaynak önerileri aşağıdaki gibidir:

TYT’de derece yapmak isteyenler buraya gelsin!

Türkçe’nin sırrı bol paragraf sorusu çözmektir. Diğer konulara da odaklanın ama paragraflar TYT’de fark yaratır. Matematikte ise oldukça fazla soru çözmelisiniz. Çözmediğiniz deneme, soru bankası kalmamalı. Eksik olduğunuz konulara yoğunlaşarak eksiklerinizi de kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Önerdiğimiz kaynakları verimli bir şekilde bitirdiğiniz taktirde elinizden kimse kurtulamayacak

TYT sınavına nasıl hazırlanılır?

TYT 2023’e çok fazla paragraf sorusu çözerek hazırlanmanız netlerinizi arttıracaktır. Matematik, fizik, kimya konularında da bol bol en çok çıkan sorular üzerinde pratik yapabilirsiniz. TYT Türkçe deneme önerilerimizi inceleyerek pratiğinizi yüksek oranda arttırabilirsiniz.

TYT’Ye nasıl çalışılmalı?

TYT'ye nasıl çalışabilirim diye soranlar için:

Üniversiteye hazırlık sürecinde birçok kaynak takip ediyoruz. Piyasada birçok sınava hazırlık kitapları bulunmaktadır. Konu anlatım kitapları da aynı şekilde çok fazla. Peki, hangisini çözmeliyiz nasıl karar vereceğiz. Temel yeterlilik testi (TYT 2023) önemli bir sınav ve en iyi test kitaplarını aradık taradık bulduk. Aynı zamanda bu kitaplar alan yeterlilik testi (AYT 2023) için de size altyapı oluşturacaktır. Sınava özel hazırlanmış bu kaynakları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Kaynak kitap tercihleri yaparken daralıyorsanız Üniversiteni Tanıt’ı takipte kalın!

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.