Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
KYK Burs Başvuruları Başladı: KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK Burs Başvuruları Başladı: KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK Burs başvuruları sonunda başladı. Üniversiteli öğrencilerin dört gözle beklediği KYK burs başvurusu nasıl yapılır, KYK burs başvuru şartları nelerdir?

Eğitim 963 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

KYK Bursu nedir?

KYK bursu Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere verilen karşılıksız eğitim desteğidir. Öğrenciler belirli bir kontenjan haricinde kalırsa geri ödemeli bir şekilde öğrenim kredisi avantajından yararlanabilirler.

KYK burs başvuru şartları nelerdir?

Başvuru esnasında sizden sosyal, ekonomik ve eğitim durumunuz hakkında detaylı bilgiler istenilecektir. Bu formu dikkatlice ve doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Yanlış bilgiler mutlaka burs başvuru durumunuzu etkilemektedir. Eğer sistem başvuruya uygun olduğunuzu düşünüyor ise karşılıksız devlet bursuna sahip olabileceksiniz. Değil ise öğrenim kredisi avantajınız olacak. 2023 KYK başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

KYK burs başvuru tarihleri ne zaman?

KYK burs başvuruları 15 Kasım 2022 ile 17 Kasım Perşembe günü saat 23.59’a kadar yapılmaktadır. Bu tarihler aralığında E-Devlet üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

KYK burs başvuru nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu burs başvuruları açıldı. Henüz bir E-Devlet şifreniz yoksa mutlaka bir şifre edinmelisiniz. Peki, KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK bursu kimlere veriliyor?

Lisans, ön lisans ve dikey geçiş sınavı ile herhangi bir yükseköğrenim programına kayıt yaptırabilen öğrenciler KYK bursuna başvurabilmektedirler. Ekonomik durumunuza ve yapılan değerlendirme sonucunda göre de burs veya kredi avantajından yararlanabilmektesiniz.

KYK Bursu ne kadar?

KYK bursu lisans eğitimi gören öğrenciler için 850₺, yüksek lisan eğitimi alanlar için 1750₺ ve doktora programında eğitim gören öğrenciler için de 2500₺ tutarındadır. KYK burs ve kredi başvurularınızda başarılar dileriz.

İçeriği Paylaş